Balenciaga rozpoczyna współpracę z organizacją National Children’s Alliance (NCA)

Balenciaga, która przez wiele sezonów cieszyła się niesłabnącą popularnością, zdobywając uznanie w najbardziej wymagających grupach docelowych, w tym klientach z generacji Z, w ostatnich miesiącach z samego szczytu spadła praktycznie na… dno. Wizerunek mocno nadszarpnięty antysemickimi wypowiedziami gwiazdy Balenciagi – Kanye Westa, pogrzebał ostatecznie skandal związany z kampanią reklamową, na której pojawiły się dzieci z elementami BDSM.

Reklama

Ciosem w samo serce był również najnowszy ranking LYST, w którym Balenciaga – dotychczasowy lider rankingu – spadła na 11. miejsce.

W obliczu tych trudności grupa Kering, do której należy Balenciaga, postanowiła zawalczyć o dobre imię, a tym samym przyszłość, legendarnego domu mody. Tak oto Balenciaga ogłosiła właśnie, że podejmuje wieloletnią współpracę z National Children’s Alliance (NCA), a partnerstwo marki ma opierać się na kilku elementach, realizowanych w okresie najbliższych trzech lat:

  • pomaganiu dzieciom w leczeniu traumy poprzez zwiększenie dostępu do treningu poznawczo-behawioralnego skoncentrowanego na traumie;
  • zapewnieniu edukacji na temat ochrony dzieci i wspieraniu działań, które dorośli mogą podejmować w celu promowania bezpieczeństwa i dobrego życia dzieci;
  • podnoszenie świadomości społecznej na temat wykorzystywania dzieci i ochrony dzieci oraz promowanie szczęśliwego, zdrowego dzieciństwa.

Balenciaga wyciąga wnioski z kryzysu: "Słuchaliśmy uważnie i chcemy pomóc"

Jak zapewnia Balenciaga, dzięki ich wsparciu, NCA będzie w stanie przeszkolić prawie 2 tys. specjalistów, skoncentrowanych na pomocy wykorzystywanym dzieciom. W ciągu trzyletniego programu Balenciaga x NCA pomoc ma otrzymać około 55 tys. dzieci.

- Istnieje silna korelacja między traumą z dzieciństwa, a negatywnymi skutkami zdrowotnymi – od słabych wyników w szkole, przez zwiększone ryzyko samobójstwa, po wyższe wskaźniki cukrzycy, chorób serca i raka – mówi dyrektorka generalna NCA Teresa Huizar.

- Ten zły cykl można przerwać lub radykalnie zminimalizować w przypadku dzieci, które otrzymują oparte na dowodach, skoncentrowane na traumie leczenie w zakresie zdrowia psychicznego. Dla nich może to oznaczać różnicę między życiem a śmiercią, dlatego wsparcie Balenciagi i Fundacji Kering dla tego programu jest tak pilnie potrzebne – dodała przedstawicielka National Children’s Alliance.

- Skonfrontowaliśmy się z rzeczywistością i rozmiarem traumy dziecięcej, dzięki temu nawiązaliśmy kontakt z kilkoma wiodącymi organizacjami i ekspertami w dziedzinie traumy dziecięcej — mówi Cédric Charbit, prezes i dyrektor generalny Balenciaga, komentując to, co wydarzyło się po haniebnej reklamie Balenciagi z udziałem dzieci.

- Słuchaliśmy uważnie i wiele nauczyliśmy się, dzięki temu doświadczeniu i chcemy pomóc - wywrzeć pozytywny i trwały wpływ na dzieci i ich przyszłość, które potrzebowały wsparcia, ale nie miały do niego dostępu. Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie nas do współpracy z NCA – dodał.