Sportowe zegarki. Niebieska odsłona Royal Oak

Zegarek Royal Oak od Audemars Piguet zadebiutował w 1972 roku. Od tego czasu widzieliśmy go już w najróżniejszych wydaniach, ale nowy projekt marki z pewnością nie należy do typowych. Przed wami Royal Oak Perpetual Calendar wykonany w całości z żywej, niebieskiej ceramiki!

Reklama

Nowy Royal Oak przybiera smerfowy odcień, zarówno jeśli chodzi o obudowę, tytanową bransoletę AP, jak i typową dla modelu tarczę Grande Tapisserie ze wskaźnikami godziny, daty, lat przystępnych i faz księżyca. Nawet wewnętrzna rama jest intensywnie niebieska!

Dla kontrastu symbole godzin oraz wskazówki czasomierza wykonane są z 18-karatowego, białego złota.

watch.png.transform.appdpfeaturedcase.png watch.png.transform.appdpfeaturedcase.png

Royal Oak Perpetual Calendar w kolorze Blue

Aby osiągnąć smerfowoniebieski odcień czasomierza, zegarmistrzowie Audemars Piguet zmieszali tlenek cyrkonu w proszku z zawartością spoiwa w trakcie procesu obróbki. Ostateczny kolor powstał dzięki opiekaniu mieszanki w temperaturze ponad 1400 stopni Celsjusza.

Dodatkowo zastosowano satynowe szczotkowanie i polerowanie. Dzięki temu zegarek charakteryzuje się niesamowitym połyskiem, który wzmacnia zarówno samą ceramikę, jak i ogólny projekt.

Wewnątrz nowego modelu znajduje się natomiast samo nakręcający się mechanizm Calibre 5134, charakterystyczny dla wszystkich dotychczasowych modeli zegarków z serii Royal Oak Perpetual Calendar. Mechanizm automatycznie uwzględnia liczbę dni w miesiącu, poprawnie wyświetlając aktualną datę, nawet w latach przestępnych.