Audemars Piguet x Matthew M. Williams - nowe modele Royal Oak 

Matthew M. Williams to znany projektant mody, który nie tylko stworzył markę 1017 ALYX 9SM, ale też od kilku lat jest dyrektorem kreatywnym Givenchy. Teraz do swojego designerskiego portfolio dopisać może także współpracę z Audemars Piguet. Twórca w ramach marki 1017 ALYX 9SM stworzył nową minimalistyczną i bardziej nowoczesną wersję legendarnego Royal Oak w kilku opcjach. 

Reklama

Nowy zegarek Audemars Piguet x Matthew M. Williams / materiały prasowe Nowy zegarek Audemars Piguet x Matthew M. Williams / materiały prasowe

W sumie przygotowano cztery wersje zegarka, które wyróżniają się prostą i elegancką estetyką. Matthew M. Williams określił je jako „miejskie, minimalistyczne i niewymagające wysiłku”.

Nowe czasomierze wykonane są z 18-karatowego żółtego lub białego złota i obejmują dwa modele Royal Oak i dwa modele Royal Oak Offshore o różnych średnicach tarczy. Na każdej tarczy znajdują się oznaczenia marek Audemars Piguet i 1017 ALYX 9SM.

Audemars Piguet x Matthew M. Williams / materiały prasowe Audemars Piguet x Matthew M. Williams / materiały prasowe

Zegarki ograniczono do 1000 sztuk i są już dostępne u autoryzowanych sprzedawców Audemars Piguet.

 

Audemars Piguet Royal Oak Frosted Gold - limitowana edycja 

Oprócz czterech zegarków z głównej kolekcji, Audemars Piguet wypuścił także limitowaną wersję modelu Royal Oak Frosted Gold. W tej wersji koperta i bransoleta wykonane są z matowego złota. Tarcza jest czarna z diamentowymi znacznikami godzin. Wyprodukowanych zostanie tylko 250 sztuk tego zegarka.

Wisienką na torcie jest ultralimitowany zegarek Royal Oak Chronograph, który powstał tylko w jednym egzemplarzu. Zbudowany jest z żółtego złota i stali nierdzewnej, a złota tarcza została pokryta powłoką PVD. 

Czasomierz został zlicytowany podczas imprezy premierowej w Tokio. Pieniądze z licytacji zostaną przekazane na cele charytatywne.

Ceny poszczególnych modeli zaczynają się od 73 tys. dolarów do  ponad 111 tys. dolarów.

Audemars Piguet x 1017 ALYX 9SM - Royal Oak Chronograph / materiały prasowe Audemars Piguet x 1017 ALYX 9SM - Royal Oak Chronograph / materiały prasowe