Angelina Jolie otwiera markę odzieżową Atelier Jolie

Angelina Jolie złożyła wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego swojej nowej marki - takie informacje pojawiły się w brytyjskich mediach. Według dziennika "The Sun", Atelier Jolie - nowa działalność aktorki - obejmuje biżuterię, odzież couture i krawiectwo.

Reklama

Marka hollywoodzkiej ikony stylu będzie działała zgodnie z przekonaniami i aktywizmem aktorki. Angelina Jolie jest zwolenniczką zrównoważonej mody i właśnie na ten aspekt będzie stawiała w Atelier Jolie.

Atelier Jolie - klienci będą współtworzyć projekty

Marka aktorki będzie wyjątkowym przedsięwzięciem, pozwalającym klientom uczestniczyć w tworzeniu ich własnych kreacji. Konsumenci przy współpracy z mistrzami krawiectwa, wzornikami i rzemieślnikami z całego świata, stworzą strój swoich marzeń.

Wszystko oczywiście będzie powstawać przy wykorzystaniu tkanin z martwych zapasów i materiałów w stylu vintage.

Angelina Jolie ma nadzieję, że jej twórcze przedsięwzięcie sprawi, że moda stanie się bardziej dostępna dla ludzi, a jednocześnie pokaże, jak biznes odzieżowy może być naprawdę przyjazny środowisku i działać dzięki upcyklingowi niechcianych materiałów.

 

Atelier Jolie - kiedy otwarcie?

Magazyn "Page Six" dotarł do informacji, że wniosek do urzędu został złożony w maju 2022 roku

Na stronie Atelier Jolie możemy przeczytać, że brand startuje jesienią 2023 roku.

Angelina Jolie i zrównoważona moda

Stylizacje filmowej Lary Croft od zawsze przyciągają uwagę, a jej modowa ewolucja jest inspiracją nie tylko dla kobiet, lecz także dla stylistów i projektantów.

Angelina Jolie początkowo słynęła ze swojej buntowniczej postawy i uwielbienia do skórzanych spodni. Jej bunt zmienił się w aktywizm i działalność charytatywną, a obcisłe spodnie na oszałamiające kreacje, które zapisują się na kartach historii mody.

 

W 2021 roku aktorka zaskoczyła wszystkich, kiedy podczas najważniejszych filmowych wydarzeń pojawiała się w ubraniach z tzw. "ekologicznej mody". Angelina Jolie chętnie też promuje mniej znanych projektantów.

- Inwestuję w wysokiej jakości elementy garderoby, a potem noszę je aż do zdarcia. Uczę też tego swoje dzieci - mówiła swego czasu w wywiadzie dla brytyjskiego "Vogue'a".

Nie były to tylko puste słowa. Na premierze filmu "Eternals" aktorka pojawiła się ze swoimi dziećmi. Jej córki na tę okazję założyły kreacje z szafy mamy. Zahara wybrała srebrną suknię Elie Saab, którą Jolie miała na sobie podczas rozdania Oscarów 2014. Shiloh natomiast ubrała się w sukienkę, którą Angelina nosiła podczas pracy w ramach projektu przedsiębiorczości Women For Bees we Francji.

Angelina Jolie i działalność humanitarna i charytatywna

Angelina Jolie słynie nie tylko ze swoich hollywoodzkich ról, lecz także z działalności charytatywnej i humanitarnej. Aktorka od lat zaangażowana jest w działalność na rzecz ofiar kryzysów humanitarnych i konfliktów zbrojnych na całym świecie.

W 2022 roku odwiedziła ogarniętą wojną Ukrainę, a niedawno w Iraku spotkała się z osobami ocalałymi z ludobójstwa.