Adidas - kto zastąpi Kanye'a Westa? 

Adidas z powodu rasistowskich i antysemickich wypowiedzi Kanye’ego Westa jesienią ubiegłego roku zerwał współpracę z amerykańskim raperem. Decyzja była trudna, bo w magazynach czekały buty Yeezy, które wiosną 2023 miały pojawić się na rynku, a ich wartość szacowna była na 500 mln dolarów. 

Reklama

W lutym 2023 Adidas poinformował jednak o porozumieniu zawartym z Kanye Westem. Marka sportowa poinformowała, że jako właściciel Yeezy, dokończy sprzedaż zalegającego asortymentu, ale nie będzie sprzedawać nowych projektów rapera.

Mimo porozumienia i próby wyjścia z kryzysu, marka Adidas ostatecznie poniosła straty w wysokości około 700 mln dolarów.

 

Adidas x Fear of God: Jerry Lorenzo zastąpi Ye?

Adidas, by podbudować swój wizerunek i nadrobić straty finansowe, poinformował właśnie, że rozpoczyna współpracę z marką Fear of God, której twórcą jest projektant Jerry Lorenzo.

Jerry Lorenzo związany jest z Adidasem już od ponad dwóch lat – stoi na czele działu odzieży dla bejsbolistów. Jednak dopiero teraz współpraca ta nabrała rozgłosu na światową skalę. Powstała bowiem wspólna kolekcja Adidasa i Fear of God, która wpisywać będzie się w kategorię ubrań noszonych na co dzień, czyli asortyment do tej pory tworzony przez Kanye’ego Westa.

Fear of God - projekty Jerry'ego Lorenzo / Instagram @JerryLorenzo Fear of God - projekty Jerry'ego Lorenzo / Instagram @JerryLorenzo

Jerry Lorenzo zapewnia, że w jego kolekcji znajdą się również buty sportowe. Zresztą to właśnie  głównie ze sportowej odzieży luksusowej słynie projektant. Twórca Fear of God projektował na zamówienie takich gwiazd jak Justin Bieber, Gigi Hadid, czy nawet Virgil Abloh (nieżyjący już dyrektor kreatywny działu męskiego Louis Vuitton). 

Fear of God - projekty Jerry'ego Lorenzo / Instagram @JerryLorenzo Fear of God - projekty Jerry'ego Lorenzo / Instagram @JerryLorenzo

 

Adidas x Fear of God: kiedy nowa kolekcja?

Nowa kolekcja Adidasa x Fear of God już niebawem ujrzy światło dzienne. Pierwsze efekty tej współpracy można podglądać w social mediach. Jak donosi portal Complex, pokaz mody, na którym zobaczymy nową kolekcję Jerry'ego Lorenzo dla Adidas, planowany jest na 19 kwietnia 2023 roku w The Hollywood Bowl.