Adidas zawiera nowe porozumienie z Kanye Westem

W październiku 2022 roku Adidas zakończył współpracę z Kanye Westem ze względu na jego kontrowersyjne wypowiedzi.

Reklama

Jednocześnie sportowy gigant stanął przed nowym problemem: co zrobić z zalegającymi na magazynach butami linii Yeezy, projektu Kanyego Westa? 

Sneakersy, które jeszcze kilka miesięcy temu były "złotym Graalem" w świecie butów sportowych, nagle przestały się sprzedawać. Równowartość niesprzedanych Yeezy to nawet 500 milionów dolarów.

Mimo tych kłopotów, Adidas postanowił zawrzeć nowe porozumienie z raperem. Marka zdecydowała się jednocześnie na kontynuację sprzedaży butów linii Yeezy. Oświadczyła jednocześnie, że skupia się na sprzedaży istniejącego już asortymentu i nie planuje sprzedaży nowych projektów Kanye Westa.

 

 

Adidas - milionowe straty

Wiadomość o porozumieniu między Adidasem a Kanye Westem obiegła media kilka dni po tym, jak marka podała do mediów informacje o gigantycznych kłopotach finansowych spowodowanych zerwaniem kontraktu z raperem. 

Jak podają zagraniczne media, Adidas może stracić 1,3 mld dolarów przychodów i 530 mln dolarów zysku, jeśli buty Yeezy nie zaczną ponownie się sprzedawać. 

- Liczby mówią same za siebie. Obecnie nie działamy tak, jak powinniśmy – powiedział dyrektor naczelny marki - Bjørn Gulden, komentując sytuację związaną ze sprzedażą produktów Yeezy. 

Marka jest świadoma kryzysu wizerunkowego spowodowanego postawą Kanye Westa. 

- Rok 2023 będzie rokiem przejściowym, aby ponownie stać się rozwijającą się i rentowną firmą. W pełni skupimy się na konsumentach, naszych sportowcach, naszych partnerach handlowych i naszych pracownikach - dodał.