Omega Speedmaster ‘57

Omega Speedmaster ‘57 Omega Speedmaster ‘57

Reklama

Jako oficjalny zegarek astronautów z misji Apollo Omega Speedmaster stała się jednym z najbardziej ikonicznych czasomierzy wszech czasów.

W tegorocznej odsłonie – Speedmaster ’57 – producent postanowił nawiązać designem do samego początku – roku 1957, kiedy to odbyła się światowa premiera zegarka. Unowocześniona edycja charakteryzuje się nieco smuklejszym profilem, średnicą 40,5 mm oraz niezwykle precyzyjnym chronografem.

Cena: 46,2 tys. zł

Tudor Black Bay 58

Tudor Black Bay 58 Tudor Black Bay 58

Tudor – siostrzana spółka Rolexa – od momentu założenia w 1926 r. pozostaje jedną z najbardziej uznanych marek zegarkowych na świecie. Jej legendarna linia Black Bay to z kolei klasyka w najlepszym wydaniu.

Wykonane z szlachetnej stali nierdzewnej czasomierze charakteryzują się niezwykłą precyzją i wytrzymałością, a dzięki swojemu ikonicznemu designowi będą prezentować się doskonale na każdym nadgarstku.

Cena: 18 tys. zł

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic

Rado Captain Cook High-Tech Ceramic Rado Captain Cook High-Tech Ceramic

Zaprezentowany w 2021 r. zegarek ceramiczny Rado Captain Cook High-Tech to nowoczesna interpretacja jednego z klasycznych diverów z lat 60. XX wieku.

Uwspółcześniona wersja czasomierza skupia w sobie wszystko, co najlepsze w produktach szwajcarskiej marki – innowacyjną konstrukcję monobloc, odporną na zarysowania i hipoalergiczną ceramikę high-tech, a także zasilanie wysokiej jakości kalibrem Rado R734 ze sprężyną włosową Nivachron, która chroni mechanizm zegarka przed działaniem pola magnetycznego.

Jako klasyczny diver Rado Captain Cook High-Tech Ceramic jest też uniwersalnie estetyczny i przypadnie do gustu każdemu, kto ceni sobie sportową elegancję.

Cena: 19,6 tys. zł

Rolex Platinum Day-Date 40

Jeśli jakiś zegarek zasługuje na miano świętego Graala w świecie czasomierzy, to z pewnością może być to Rolex Day-Date. Ten konkretny model szwajcarskiego producenta był pierwszym zegarkiem naręcznym z kalendarzem, który oprócz daty wskazywał także pełną nazwę dnia tygodnia w okienku tarczy. I ten design nie zestarzał się nawet odrobinę do dziś.

Choć Rolex Day-Date obecnie występuje w wielu różnych wariantach kolorystycznych m.in. z żółtego czy różowego złota, to nam do gustu najbardziej przypadła jedna z najnowszych wersji o nazwie Oyster Perpetual Day-Date 40 wykonana z platyny próby 950, z tarczą w odcieniu „ice blue” i cyframi rzymskimi.

Cena: na żądanie

Jaeger-LeCoultre Reverso

Jaeger-LeCoultre Reverso Jaeger-LeCoultre Reverso

Czasomierz na specjalne okazje o wyjątkowej konstrukcji. Model Reverso – jak sama nazwa wskazuje – charakteryzuje się odwracaną tarczą, która może służyć albo za zegarek, albo za luksusową bransoletę. Czasomierz występuje w wielu różnych wariantach, jednak najbardziej klasycznym jest ten z tarczą ze stali nierdzewnej i czarnym paskiem z aligatora.

Cena: 26 tys. zł

Cartier Tank

Cartier Tank Cartier Tank

Obok Jaegera-LeCoultre Reverso Cartier Tank to najbardziej emblematyczny zegarek garniturowy świata. Mimo że czasomierz został zaprojektowany jeszcze w 1917 roku jego charakterystyczny prostokątny design do dziś jest kwintesencją klasycznej elegancji. I wciąż pozostaje jednym z najbardziej pożądanych zegarków w historii.

Cena: 34 tys. zł

Patek Philippe Nautilus nr ref. 5811

Czy jakiekolwiek wyjaśnienia są tu potrzebne? Patek Philippe Nautilus od chwili premiery w 1976 r. jest jednym z najbardziej ikonicznych zegarków w historii, po którego konsumenci są skłonni czekać w kolejkach latami.

Model Nautilus nr ref. 5811 jest natomiast drobnym odświeżeniem wycofanego z produkcji modelu 5711. Główną różnicą jest tu materiał wykonania – stal nierdzewna została zastąpiona białym złotem.