Wojna w Ukrainie: Nastolatka w balowej sukni pozuje na tle zniszczonej szkoły w Charkowie

Wśród ruin szkoły zniszczonej podczas wojny na Ukrainie sfotografowano nastolatkę o imieniu Valerie ubraną w suknię balową, którą miała mieć na sobie podczas tegorocznego balu maturalnego. Jej zdjęcie udostępniła jej ciocia, Anna Episzewa z Toronto.

Reklama

- Mam 16 lat… Uczyłam się w szkole 134 w Charkowie… Miałam w niej wiele przyjaciół, byliśmy jak wielka rodzinka. Razem z dziewczynami wybierałyśmy sukienki i cieszyłyśmy się z tego, jak pięknie będziemy wyglądać na balu maturalnym. Ale przyszła do nas ruska wojna i zrujnowała wszystkie plany, wszystkie chwile, o których tak marzyłyśmy – cytuje Valerie Anna Episzewa na swoim Facebooku.

W podpisie pod zdjęciem Anna Episzewa dodała także swoje własne zdanie na temat sytuacji, z którą muszą mierzyć się Ukraińcy.

- Moja siostrzenica miała w tym roku ukończyć szkołę średnią. Ona i jej przyjaciele marzyli o balu maturalnym, ale Rosjanie zrujnowali ich plany i życie. Ta szkoła już nie istnieje. Została doszczętnie zniszczona – dodaje Anna Episzewa.

Wojna w Ukrainie - Ukraińcy wracają do domów 

Charków dziś praktycznie nie istnieje. Rosjanie zniszczyli to miasto doszczętnie, nie zważając nawet na zabytki kultury czy cywilne domy. 

Anna Episzewa podkreśla, że to, co dzieje się w Ukrainie, przechodzi najśmielsze wyobrażenia. Mimo to, jej siostrzenica zdecydowała się na powrót do swojego domu.

- Valeria wróciła do tego, co jeszcze zostało z jej życia, z jej szkoły i z jej planów na życie. Dziękuję ci moja kochana, że jesteś taka odważna i taka silna. Jestem z ciebie dumna i bardzo cię kocham. Chwała Ukrainie – czytamy we wpisie Anny Episzewej.