Garri Kasparow wzywa do pomocy Ukrainie 

- Natychmiast pomóżcie militarnie Ukrainie – pisze na swoim koncie na Twitterze Garri Kasparow, wyraźnie wściekły na to, co stało się 24 lutego 2022 roku. 

Reklama

- Ok, po latach moich ostrzeżeń wreszcie mówicie mi: „Garry, miałeś rację”. Przez cały cholerny dzień powtarzam dzisiaj, to co powiedziałem w 2014 roku: „Przestańcie mówić mi, że mam rację. Zacznijcie słuchać tego, co mówię!”

Szachowy arcymistrz podaje konkretne punkty, jak unieszkodliwić Władimira Putina i doprowadzić go do upadku. Czy człowiek, który na „szachowej sztuce wojennej” zna się tak dobrze, nie miałby racji?

Oto konkretne propozycje Garriego Kasparowa, jak krok po kroku „rozegrać” zwycięsko Władimira Putina, które opublikował na swoim koncie na Twitterze:

Wojna w Ukrainie. Jak zwyciężyć z Władimirem Putinem?

  • natychmiastowa całościowa militarna pomoc Ukrainie
  • doprowadzenie do bankructwa machiny wojennej Putina
  • wykopanie Rosji ze wszystkich międzynarodowych instytucji
  • odwołanie wszystkich ambasadorów z Rosji. Nie ma sensu z nimi rozmawiać
  • zablokowanie propagandy Putina. Wyłączyć, zamknąć, odesłać do domu. Nie pozwolić, by ta propaganda się szerzyła
  • pokazać i działać przeciwko lokajom Putina. Jeśli Schroder i jemu podobni nadal będą dla niego pracować, postawić zarzuty
  • zastąpić rosyjską ropę naftową i gaz. Naciśnijcie OPEC, zwiększcie produkcję. Nie ocalicie Ziemi, jeśli nie ocalicie ludzi.
  • zdajcie sobie sprawę, że będą koszty i to wymaga poświęceń, ale czekaliśmy za długo. Cena jest wysoka, ale będzie tylko wyższa. Czas walczyć!

 

Garri Kasparow - szachowy mistrz i opozycyjny polityk Rosji 

GARRI KASPAROW w 2006 roku zgłosił swoją gotowość do startu w wyborach prezydenckich w Rosji. Rok później został zatrzymany podczas demonstracji partii INNA ROSJA, ale tego samego dnia uwolniono go z aresztu. W 2007 roku został ponownie aresztowany podczas wiecu rozpędzonego przez OMON.
2 grudnia 2007 roku Garri Kasparow oddał nieważny głos w wyborach prezydenckich w Rosji i oskarżył władze o pogwałcenie systemu wyborczego.

W 2012 roku został wybrany na stanowisko prezesa Fundacji Praw Człowieka, a następnie aresztowany i pobity w trakcie procesu członkiń grupy Pussy Riot.
Podczas pobytu w Warszawie w listopadzie 2014 porównał prezydenta Rosji Władimira Putina do Adolfa Hitlera, opisując jednocześnie „zagrożenie ze strony Rosji jako rzeczywiste i dotyczące Europy”.

Garri Kasparow tworzy Antywojenny Komiter Rosji 

Garri Kasparow niedługo po rozpoczęciu wojny Władimira Putina z Ukrainą zawiązał nowy Antywojenny Komitet Rosji, w skład którego weszli m.in.  ekonomiści, historycy, przedsiębiorcy, a także przedstawiciele świata kultury, jak pisarz Wiktor Szenderowicz i krytyczny wobec Kremla polityk Dmitrij Gudkow.