Wojna w Ukrainie: Sesja ślubna na tle ruin

Każda przyszła panna młoda z niecierpliwością czeka na dzień, w którym w końcu będzie mogła założyć swoją białą suknię i wypowiedzieć słowa przysięgi małżeńskiej. Wojna w Ukrainie zmieniła jednak obraz wymarzonego ślubu wielu Ukrainek oczekujących tego dnia. Daria Steniukova postanowiła jednak zrealizować swoje wielkie marzenie, niezależnie od okoliczności... 

Reklama

Dom Darii Steniukovej został zbombardowany w przeddzień ślubu. Ze względu na trwającą w mieście żałobę Ukrainka przesunęła termin ceremonii o jeden dzień, a następnie wśród ruin miasta wypowiedziała sakramentalne „tak”. Wszystko to uwieczniła w wyjątkowej sesji ślubnej.

- Cały świat powinien to zobaczyć, powinien wiedzieć, co robi Rosja. Rosja to kraj terrorystyczny. Cały świat powinien widzieć, jak żyją Ukraińcy. To ból każdego Ukraińca. To ból całego narodu ukraińskiego – mówiła Daria Steniukova dla TVN24.pl.

Ukraińska panna młoda wśród ruin własnego domu

Zdjęcia ze ślubu Darii Steniukovej są poruszające. Przepiękna panna młoda w białej sukni, z delikatnym bukietem białych róż pozuje na tle ruin własnego domu - domu, w którym dorastała i uczyła się szacunku do życia.

- Dzisiaj odłamał się kawałek mojego serca. Mój dom został zniszczony przez falę uderzeniową. Tego strachu się nie zapomina. I ten krzyk wojskowych: „Uciekajcie stąd!”. Ja nie mogłam uciekać, bo pomagałam ludziom wynosić rzeczy i pakować się do samochodów. Za sobą zostawiłam swój dom dzieciństwa, nadziei i miłości – napisała na Instagramie Daria Steniukova.

Takich osób jak Daria Steniukova jest tysiące. Ukraińcy każdego dnia mierzą się z niewyobrażalnym bestialstwem Rosjan. Tracą domy, rodziny, ale też życie. Ta sesja zdjęciowa jest najlepszym podsumowaniem ludzkiej tragedii, która ma miejsce właśnie dziś, teraz, w tej chwili w Ukrainie...