Wojna w Ukrainie: 1 mld na pomoc Ukrainie 

Japoński miliarder Hiroshi Mikitani, nazywany „Mickey”, oświadczył, że przekazuje 1 mld jenów na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.

Reklama

- Deptanie pokojowej i demokratycznej Ukrainy przez nieuzasadnione siły jest wyzwaniem dla demokracji – tłumaczy miliarder.

Właściciel giganta e-commerce Rakuten w liście skierowanym do Wołodymyra Zelenskiego dodał również, że darowizna ta zostanie „wykorzystana na działania humanitarne mające na celu pomoc ofiarom wojny w Ukrainie”.

Jak wyjaśnia Hiroshi Mikitani, odwiedził Kijów w 2019 roku i wówczas spotkał się osobiście z prezydentem Ukrainy.

- Moje myśli są z tobą i narodem ukraińskim. Mam szczerą nadzieję, że Rosja i Ukraina rozwiążą ten konflikt pokojowo, a naród ukraiński jak najszybciej odzyska pokój - dodał.  

Miliarderzy przeciwko wojnie w Ukrainie 

Hiroshi Mikitani to kolejny biznesmen, który postanowił zaangażować swoje finanse, by pomóc Ukrainie. Elon Musk również odpowiedział na prośbę ukraińskiego rządu i udostępnił Ukrainie satelity Starlink.

W niedzielę 27 lutego 2022 dwaj rosyjscy miliarderzy – Mikhail Fridman i Oleg Deripaska – wezwali Władimira Putina do zakończenia wojny na Ukrainie.

- Ten kryzys będzie kosztował wiele żyć i zaszkodzi dwóm narodom, które są braćmi od setek lat - powiedział Mikhail Fridman.