Ukraina poprosiła Elona Muska o pomoc 

- Elonie Musku, w czasie, gdy ty próbujesz skolonizować Marsa, Rosja próbuje zająć Ukrainę! Gdy ty udanie lądujesz swoimi rakietami wracającymi z kosmosu, Rosja atakuje swoimi rakietami ukraińskich cywilów! Prosimy cię o dostęp do systemu satelitów Starlink i o próbę przemówienia do normalnych Rosjan – napisał na swoim koncie na Twitterze wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mykhailo Fedorov.

Reklama

Wpis polityka pojawił się na oficjalnym koncie ukraińskiego rządu z dopiskiem:

„Drogi Elonie Musk, Ukraina potrzebuje twojego wsparcia. Twoja postawa i twoje działania mają znaczenie”

 

Elon Musk wspiera Ukrainę 

Elon Musk błyskawicznie odpowiedział na poruszający apel wicepremiera Ukrainy.

- Internet z serwisu Starlink jest już dostępny w Ukrainie. Więcej odbiorników w drodze – napisał na swoim koncie na Twitterze Elon Musk, udowadniając tym samym, że świat biznesu stoi również po stronie Ukrainy!

To postawa godna naśladowania i kolejny dowód na to, że wojna na Ukrainie to nie jest konflikt jednego państwa z drugim państwem, ale wojna nas wszystkich, z tą różnicą, że to Ukraina tonie w bombach Władimira Putina i walczy do ostatniej kropli krwi. Nie zostawiajmy jej samej, nie możemy tego zrobić!

Dostęp do satelitów Starlink jest o tyle ważny dla przewagi Ukraińców, że Rosja nie ma możliwości odciąć ich od niego. Żeby to zrobić musiałaby zestrzelić satelity znajdujące się na orbicie lub przeprowadzić zmasowany cyberatak na ośrodki, które znajdują się poza granicami Ukrainy.