Bill Browder nazywa Władimira Putina psychopatą

Bill Browder był niegdyś uważany za kluczowego biznesmena prowadzącego największy fundusz inwestycyjny w Rosji. Dziś znany jest raczej jako wielki krytyk Władimira Putina i jego super wróg, który bez skrupułów odkrywa przed światem jego kolejne „tajemnice”. Zrobił to również w nowym filmie dokumentalnym Paramount+ „Sekrety żon oligarchów”.

Reklama

- Putin jest bardzo chory, ale nie w taki sposób, w jaki większość osób myśli – mówił Bill Browder w filmie „Sekrety żon oligarchów”.

Te słowa stanowiły wstęp do potencjalnego obalenia plotek dotyczących stanu zdrowia prezydenta Rosji - media coraz częściej wymieniają choroby, które mogą mu doskwierać. Mówiono już o chorobie Parkinsona, wszelkiego rodzaju nowotworach, w tym o białaczce – wymieniać można długo, ale łatwo się w tej „prawdzie” zagubić. Bill Browder jednak ma swoją własną teorię.

- Putin jest chory psychicznie, ale psychopatą był już od dzieciństwa. Jego choroba powoduje, że brak mu empatii, sumienia, normalnych, ludzkich emocji w kwestii życia innych ludzi. To wszystko doprowadza do popełniania wszelkiego rodzaju zbrodni – kontynuuje Bill Browder.

Jak jest w rzeczywistości? Jasnych dowodów co prawda nikt nie posiada, ale to, co dzieje się w Ukrainie, nie pozostawia nam wszelkich wątpliwości.

Ostatecznie jednak znawcy nie chcą obalać tezy dotyczącej stricte fizycznych dolegliwości Władimira Putina. Na co choruje prezydent Rosji i dlaczego ta informacja może okazać się kluczowa?

Władimir Putin jest śmiertelnie chory?

W filmie dokumentalnym „Sekrety żon oligarchów” głos zabrała również Tatiana Fokina - partnerka oligarchy Evgenija Chichvarkina, która uważa, że wszelkie spekulacje na temat stanu zdrowia Władimira Putina mogą okazać się kluczowe dla zrozumienia mechanizmu jego działań. Dlaczego?

- Osoba, która jest naprawdę chora, nie dba o to, co stanie się dalej. I to przeraża mnie najbardziej – mówi w filmie Tatiana Fokina.

„Sekrety żon oligarchów” – gdzie oglądać?

Film dokumentalny „Sekrety żon oligarchów” aktualnie nie jest dostępny w Polsce. Póki co pojawił się jedynie w serwisie Paramount+. Ostatecznie jednak twórcy zdecydowali się opublikować go również dla Polaków na SkyShowtime, gdzie ma trafić jeszcze w tym roku.