Wimbledon 2022: Novak Djokovic świętuje zwycięstwo

Novak Djokovic został oficjalnym zwycięzcą Wimbledonu 2022 i tym samym zdobył swój 21. tytuł Wielkiego Szlema w całej karierze. Oznacza to, że do sukcesu Rafaela Nadala brakuje mu jedynie jednej wygranej. Triumf Serba nie był jednak tak oczywisty, jak mogłoby się wydawać.

Reklama

Starcie na korcie pomiędzy Novakiem Djokovicem a Nickiem Kyrgiosem rozpoczęło się od seta na korzyść tego drugiego. Mimo to, reprezentant Serbii walczył zacięcie, doprowadzając ostatecznie spotkanie do wyniku: 4:6, 6:3, 6:4, 7:6(3). Tak właśnie wywalczył swoje zwycięstwo! 

Tradycyjnie, jak po każdym zwycięstwie, Novak Djokovic zasmakował sukcesu w dosłowny sposób. Chwilę po ostatnim secie kucnął, zerwał trawę i włożył ją do ust, co uwiecznił na swoim Instagramie. 

- Od zawsze tenis kojarzył mi się z trawą i Wimbledonem. Zawsze marzyłem o tym, żeby tu przyjechać. Realizuję swoje marzenia z dzieciństwa, a zwycięstwa za każdym razem stają się bardziej znaczące i wyjątkowe. Jestem naprawdę wdzięczny, że mogę stać tutaj z trofeum w rękach. Mówiłem to już wiele razy: Wimbledon od zawsze i na zawsze będzie zajmował wyjątkowe miejsce w moim sercu – powiedział po finałowym meczu Novak Djokovic dla CBS Ssport.

Novak Djokovic oddaje puchar małemu księciu George'owi

Co ciekawe, podczas finałowego starcia Novak Djokovic miał okazję spotkać się z księciem Williamem,  księżną Kate Middleton i ich synem księciem Georgem. Po zakończonym meczu serbski tenisista postanowił oddać na chwilę swój puchar małemu księciu.

-Tylko nie upuść! - miał powiedzieć pospiesznie książę William.

 

Wimbledon 2022: Elena Rybakina zwyciężczynią 

Podobnego zaszczytu zwycięstwa mogła dostąpić Elena Rybakina, reprezentantka Kazachstanu, która pierwszy raz w karierze trzymała w rękach symbol Wimbledonu. Co ciekawe, mimo tak ogromnego sukcesu, tenisistka przyjęła go dość zachowawczo.

- Finały - napisała na Instagramie młoda tenisistka Elena Rybakina. 

Warto nadmienić, że zawodniczka do 18. roku reprezentowała na korcie Rosję. Zdecydowała się jednak na zmianę obywatelstwa ponieważ - jak twierdzi - to Kazachstan umożliwił jej rozwój dalszej kariery. 

- Urodziłam się w Rosji, ale od długiego czasu reprezentuję Kazachstan. Po prostu czuję wsparcie kazachskiej federacji i bardzo się z niej cieszę. Myślę, że odwdzięczam się im dobrymi wynikami. Naprawdę ciężko jest mi powiedzieć, czy bardziej czuję się Rosjanką czy Kazaszką.  Każdy sportowiec chce rywalizować, nikt nie wybrał tego, gdzie się urodził. Współczuję tym, którzy zostali wykluczeni z Wimbledonu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wszystko wróci do normy. Oczywiście, że chciałabym, żeby wojna w Ukrainie skończyła się jak najszybciej – powiedziała Elena Rybakina podczas konferencji prasowej. 

I tak Wimbledon 2022 dobiegł końca. Niestety w finałowych meczach nie zobaczyliśmy polskich zawodników, w tym faworytki turnieju Igi Świątek, ale emocje i tak były ogromne! I wiele emocji jeszcze przed nami!