Nowy biznes Macieja Zaremby

Jakiś czas temu pracownia krawiecka Zarembów przeniosła swoją działalność na drugą stronę ulicy. Jednak poprzedni, kultowy lokal na mapie Warszawy z pewnością się nie zmarnuje – powstanie tam kawiarnia "Zaremba Cafe"!

Reklama

Maciej Zaremba – aktualny właściciel marki Zaremba – wyjaśnił w rozmowie z portalem Horecatrends.pl, że decyzja o zmianie kultowego lokalu krawieckiego wypłynęła z powodów czysto pragmatycznych.

- Od 50. lat byliśmy obecni na rogu Kruczej i Nowogrodzkiej, natomiast tamten lokal doskwierał metrażem, a pracowników było coraz więcej. W pewnym momencie wynieśliśmy stamtąd pracownię i szyliśmy nieopodal, ale było to uciążliwe, ponieważ na każdą przymiarkę krawiec musiał przychodzić tutaj. Nie było to wygodne i myśleliśmy o zmianie lokalu. Natomiast wielu klientów, którzy znali jeszcze mojego tatę, a niektórzy również dziadka, mówili mi, że ten adres kojarzy się z Zarembą od 50. lat i zmiana adresu jest ryzykowna – mówi Maciej Zaremba dla Horecatrends.pl.

Ostatecznie jednak pracownia przeniosła się z Nowogrodzkiej 15 – na Nowogrodzką 10. Ponieważ jednak dotychczasowy lokal od lat kojarzył się z rodziną Zarembów, postanowiono wykorzystać ten fakt w nieco inny sposób.

- Jeżdżąc po świecie, zawsze podobało mi się to, że niektóre marki odzieżowe rozwijają się w różnych kierunkach, dając ludziom możliwość po zakupach odpocząć i porozmawiać w jednym miejscu. W takim stylu tworzymy też naszą kawiarnię. Chcemy dać możliwość osobom, które znają naszą markę, ale jeszcze nie potrzebują garnituru albo chcieliby go mieć za jakiś czas, odwiedzenia historycznego miejsca w Warszawie, których mało jest w Polsce w porównaniu z innymi krajami - tłumaczy Maciej Zaremba.

Zaremba Cafe - włoska kawiarnia rodziny Zarembów

Maciej Zaremba dodał także, że pomysł na powstanie kawiarni to nie przypadek.  Lokal zachwyci nas podobnie jak te, które odwiedzamy podczas podróży po Florencji, Mediolanie i innych klimatycznych miastach we Włoszech.

Dodatkowo projekt pozostanie w zgodzie z samą historią marki Zaremba. Na ścianach pojawią się m.in. zdjęcia związane z pracownią krawiecką, a ponadto -  jak zapowiada właściciel – poznamy rodzinę Zarembów trochę bardziej „od kuchni”.

- Mój dziadek uwielbiał spotkania towarzyskie przy kawie, ale też dużo podróżował, więc chcemy pokazać trochę więcej takiej prywatności naszej rodziny. Podsumowując, powstaje małe miejsce, w którym będzie można poczuć trochę historii, ale będzie to również rozwinięcie marki, bo jestem wielkim wielbicielem dobrej kawy, więc stąd m.in. pomysł na kawiarnię – dodaje Maciej Zaremba.

Kawiarnia prawdopodobnie zostanie otwarta w sierpniu 2022 roku, a my już nie możemy się doczekać, aby napić się w niej przepysznego espresso z najwyższej półki!