US Open. Iga Świątek marzy o finale z Sereną Williams

Iga Świątek doskonale radzi sobie z rolą głównej faworytki podczas tegorocznego US Open. W pierwszej rundzie udało się jej pokonać Jasmine Paolini, w drugiej natomiast Sloane Stephens, zwyciężczynię US Open z 2017 roku. Jak przyznaje Polka, granie na nowojorskich kortach było jej największym marzeniem z dzieciństwa – choć niejedynym.

Reklama

- Granie na tych kortach to spełnienie marzeń. Pamiętam, że gdy byłam juniorką, oglądałam z najwyższych miejsc Serenę czy Karolinę Pliskovą. Obserwowanie ich meczów było czymś wspaniałym. A teraz stoję tutaj, na dole – to super uczucie. Cieszę się z postępów, które poczyniłam – mówiła Iga Świątek wywiadzie dla TVP Sport.

Okazuje się jednak, że Iga Świątek marzy także o rozegraniu finałowego meczu z Sereną Williams, wielką legendą kortów, która niedawno ogłosiła, że planuje zakończyć swoją tenisową karierę.

- Serena zawsze była dla mnie przykładem pokonywania kolejnych barier. Z meczu na mecz gra coraz lepiej. Jestem ciekawa, jak poradzi sobie w kolejnych rundach. Mam nadzieję, że spotkamy się w finale! - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek kontra Serena Williams - czy to możliwe?

Okazuje się, że rzeczywiście jedynym momentem podczas US Open 2022, w którym Iga Świątek i Serena Williams mogłyby się spotkać na korcie, jest sam finał. Eksperci uważają jednak, że taka sytuacja jest raczej mało prawdopodobna.

W czasie kiedy Iga Świątek wygrywała drugą rundę z Sloane Stephens, Serena Williams awansowała do trzeciej rundy dzięki zwycięstwu z Jekateriną Aleksandrową – obie tenisistki idą zatem łeb w łeb, ale finał jeszcze daleko przed nimi.

Zdaniem ekspertów finał US Open 2022: Iga Świątek kontra Serena Williams mógłby się odbyć pod dwoma warunkami – jeszcze lepszą grą polskiej tenisistki i lepszym przygotowaniem fizycznym Amerykanki.