Elon Musk chce kupić Manchester United?

Kolejni kupcy szykują się do wyścigu o przejęcie klubu piłkarskiego Manchester United z rąk rodziny Glazerów. Wśród najpoważniejszych kandydatów przewijają się nazwiska brytyjskiego miliardera sir Jima Ratcliffe’a oraz grup inwestorskich z Kataru i Arabii Saudyjskiej. Według sensacyjnych informacji „Daily Mail” do tego grona dołączył także sam Elon Musk. Tym razem naprawdę.

Reklama

Jak donosi dziennik, właściciel Tesli i Twittera ma „dokładnie monitorować sytuację” klubu z Old Trafford i być skłonny zaproponować kwotę 5,4 mld dolarów za przejęcie „Czerwonych Diabłów”. Termin składania ofert mija w piątek 17 lutego, a według informacji tabloidu Musk miał dołączyć do grona osób, które podpisały umowy o zachowaniu poufności, dające dostęp do ksiąg klubu i pokoju negocjacyjnego.

Nie wiadomo jednak, czy oferta drugiego najbogatszego człowieka świata nie okaże się za niska dla rodziny Glazerów. Obecni właściciele Manchesteru United mają oczekiwać 7,3 mld dolarów za pełne przejęcie „Czerwonych Diabłów”. Według niektórych doniesień Glazerowie mogą być jednak również zainteresowani sprzedażą tylko części udziałów. O tym zapewne przekonamy się w ciągu kilku najbliższych dni.

Elon Musk już raz chciał kupić Manchester United

Jeśli jednak wydaje wam się, że gdzieś już to wszystko widzieliście, to oczywiście macie rację. Elon Musk w sierpniu zeszłego roku poinformował bowiem na Twitterze, że „kupuje Manchester United”. I to tuż po tym, jak… zadeklarował swoje wsparcie dla lewicowego skrzydła amerykańskiej Partii Republikańskiej i prawicowego skrzydła amerykańskiej Partii Demokratycznej.

Niedługo później miliarder odwołał jednak swoje słowa, przyznając, że żartował.

– Gdybym jednak miał kupować jakąś drużynę, byłby to Manchester United. To był mój ulubiony zespół za dzieciaka – przyznał w kolejnym wpisie Musk.

Czyżby więc Elon Musk obecnie jednak naprawdę planował spełnić swoje dziecięce marzenie?