Tiger Woods odrzucił kontrakt na 800 mln dolarów 

Tiger Woods odrzucił lukratywną ofertę kontraktu wartą 700-800 mln dolarów za grę w szeregach saudyjskiej ligi LIV Golf, poinformował szef organizacji Greg Norman w programie Tuckera Carlsona na antenie amerykańskiej telewizji Fox News.

Reklama

Prowadzący zapytał Normana, byłego lidera światowego rankingu golfowego, o to, czy to prawda, że Woods rzeczywiście odrzucił ofertę od LIV Golf. Norman powiedział, że propozycja pojawiła się przed jego kadencją na stanowisku dyrektora generalnego, ale przyznał jednocześnie, że kwoty na poziomie 700-800 mln dolarów są prawdziwe.

– Tiger to mądry biznesmen. Więc tak, zawsze szuka się najlepszych z najlepszych. Pierwotnie liga skontaktowała się z nim zanim zostałem dyrektorem, ale tak, liczby są w tych okolicach – powiedział Norman.

Pierwsze doniesienia na temat tego, że Tiger Woods odrzucił „dziewięciocyfrową ofertę” ze strony LIV Golf pojawiły się jeszcze w czerwcu, gdy zawodnik oficjalnie osiągnął status miliardera.

Dlaczego Tiger Woods nie chce grać w lidzie Arabii Saudyjskiej? 

Wśród głównych powodów odmowy Tigera Woodsa wymienia się przede wszystkim kontrowersje wokół LIV Golf. Zarząd ligi wspierany jest przez saudyjskiego księcia koronnego Mohammeda bin Salmana, który według informacji amerykańskiego wywiadu wydał zlecenie zabójstwa dziennikarza "The Washington Post" Jamala Khashoggi.

Jednocześnie pojawiają się zarzuty ze strony mediów amerykańskich, że saudyjska liga golfowa jest próbą odwrócenia uwagi od łamania praw człowieka w kraju i dodatkowych powiązań księcia Mohammeda z zamachami terrorystycznymi z 11 września.

Mimo tak poważnych zarzutów i olbrzymiej krytyki LIV Golf i tak przyciągnęła gigantycznymi wypłatami i obietnicami nagród inne największe nazwiska światowego golfa m.in Phila Mickelsona, Dustina Johnsona i Brooksa Koepkę.

Phil Mickelson miał otrzymać 200 mln dolarów jako bonus za podpisanie kontraktu, z kolei Johnson – 150 mln dolarów. Zwycięstwo w zawodach organizowanych przez ligę ma być z kolei nagradzane 25 mln dolarów. Na obecny sezon zaplanowano 14 turniejów.