Ivana Trump - testament milionerki 

Yorkshire terier o imieniu Tiger, setki ubrań, biżuteria oraz bogate portfolio nieruchomości – to główne składowe wycenianego na 34 mln dolarów spadku po Ivanie Trump. Upubliczniony styczniu 2023 r. testament zmarłej bardzo precyzyjnie określa, kto z jej bliskich zgodnie z jej ostatnią wolą przejmie opiekę nad psem i kontrolę nad nieruchomościami oraz otrzyma pozostałe przedmioty bliskie jej sercu.

Reklama

I tak według ujawnionych dokumentów lwia część majątku pierwszej żony Donalda Trumpa przypadła jej dzieciom. Donald Junior, Ivanka oraz Eric Trumpowie przejęli m.in. większość osobistych przedmiotów należących do matki, w tym kolekcję jej biżuterii oraz luksusowych futer. Pozostałe elementy garderoby zmarłej zostały przekazane na rzecz Amerykańskiego Czerwonego Krzyża oraz Armii Zbawienia.

Dzieci Ivany Trump uzyskały także kontrolę nad trzema należącymi do niej nieruchomościami: kamienicą w Upper East Side na nowojorskim Manhattanie, posiadłością w Czechach oraz domem we francuskim St. Tropez. Ten ostatni miał przypaść w spadku ostatniemu mężowi Trump Rossano Rubicondiemu, mężczyzna zmarł jednak w 2021 r.

Ostatnia nieruchomość, luksusowy apartament na Florydzie o szacunkowej wartości 1,1 mln dolarów, przypadł w udziale Dorothy Curry, byłej niani Donalda Jr-a, Ivanki i Erica oraz wieloletniej przyjaciółce Ivany Trump. Curry została też wyznaczona na prawną opiekunkę ukochanego psa zmarłej.

Donald Trump niewymieniony w testamencie Ivany Trump

Bardziej szokujące od tego, kto znalazł się w testamencie Ivany Trump, okazało się jednak to, kto został w nim pominięty. Zmarła nie zapisała bowiem niczego swojemu pierwszemu mężowi, byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych Donaldowi Trumpowi (para była małżeństwem w latach 1977-92).

I to mimo że do końca życia nosiła jego nazwisko, a trumna z jej ciałem spoczęła… w pobliżu pierwszego dołka na polu golfowym Trump National Golf Club w New Jersey.  

Ivana Trump (z domu Zelnícková) zmarła 14 lipca 2022 r. w wieku 73 lat. Za prawdopodobną przyczynę jej zgonu uważa się upadek ze schodów, choć nie wyklucza się także zawału serca. Egzekucja jej spadku odbyła się pod koniec zeszłego roku na Florydzie, gdzie Trump pozostawała oficjalnie zameldowana.