Kate Middleton zagra z Rogerem Federerem

Jak donosi magazyn „People”, Kate Middleton zagra charytatywny mecz na korcie w Londynie z jej ulubionym tenisistą, ośmiokrotnym zwycięzcą Wimbledonu Rogerem Federerem. Spotkanie księżnej z legendarnym zawodnikiem ma na celu zbiórkę funduszy oraz promocję dwóch ważnych dla Middleton inicjatyw charytatywnych.

Reklama

Mowa o organizacji Action for Children, która zapewnia wsparcie emocjonalne i prawne dzieciom z rodzin dotkniętych ubóstwem lub przemocą, oraz LTA Foundation – fundacji, która poprzez tenis pomaga najmłodszym z nieuprzywilejowanych środowisk. Kate Middleton od lat jest patronką tej drugiej organizacji i zapewnia jej finansowe oraz wizerunkowe wsparcie.

Kate Middleton - tenis i działalność charytatywna

Sama księżna Kate jest też zapaloną tenisistką, która grywa regularnie ze swoim mężem księciem Williamem i każdego roku pojawia się na trybunach legendarnego Wimbledonu. Jej mecz z Federerem będzie więc znakomitym połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Tym bardziej, że na korcie poza tą dwójką mają pojawić się także dzieci w wieku od 8 do 15 lat, dla których możliwość spotkania jednego z najwybitniejszych zawodników w historii będzie doskonałą zachętą do zaangażowania w tenis i czerpania korzyści ze sportu w ogóle.

Dodatkowo na 22 września zaplanowano otwarty trening przed turniejem Laver Cup, w którym zmierzą się ze sobą najlepsi tenisiści z Europy – w tym Roger Federer – oraz reszty świata. Dochody z biletów z otwartego treningu zostaną w całości przeznaczone na wsparcie LTA Foundation oraz Action for Children.

Co ciekawe, rok wcześniej Kate Middleton zorganizowała bardzo podobne wydarzenie charytatywne. Wówczas księżna Cambridge zmierzyła się na korcie z ubiegłoroczną mistrzynią US Open, dziewiętnastoletnią brytyjską tenisistką pochodzenia rumuńsko-chińskiego Emmą Răducanu.