Świątek, Linette i Hurkacz rozstawieni z jedynkami na trzech osobnych turniejach

Historia polskiego tenisa dzieje się na naszych oczach. Iga Świątek, Magda Linette i Hubert Hurkacz rozstawieni z jedynkami podczas trzech różnych turniejów rozgrywanych równolegle na trzech różnych kontynentach.

Reklama

Świątek wystąpi jako „jedynka” podczas zawodów Dubai Duty Free Tennis Championships z serii WTA 1000 rozgrywanych w Dubaju (19-25 lutego 2023 r.), Linette jest faworytką do zwycięstwa na Merida Open Akron z serii WTA 250 w meksykańskiej Meridzie (20-26 lutego 2023 r.), z kolei Hurkacz – na Open 13 Provence z serii ATP 250 w Marsylii (20-26 lutego 2023 r.).

Rozstawienie z numerem pierwszym oczywiście nie gwarantuje jeszcze sukcesu w całym turnieju, ale świadczy o tym, że wymieniona trójka ma największe szanse na końcowy triumf. I przy okazji zapewnia jej teoretycznie łatwiejszą przeprawę przez kolejne etapy zawodów oraz możliwość rozpoczęcia zmagań na późniejszym etapie.

Świątek i Linette do rywalizacji włączą się dopiero od 1/32 swoich turniejów i zmierzą się z nierozstawionymi przeciwniczkami – odpowiednio z Kanadyjką Leylah Fernandez i Kolumbijką Camilą Osorio. Obie Polki swoje pierwsze mecze zagrają tego samego dnia - 21 lutego.

Hubert Hurkacz do zawodów w Marsylii przystąpi natomiast od 1/16 finału i w środę 22 lutego zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Francuza Arthura Rinderknecha i Szwajcara Leandro Riediego.

Historyczny moment dla polskiego tenisa

Rozstawienie z jedynką w trzech turniejach jest jednocześnie zwieńczeniem znakomitego okresu w karierze całej trójki. Iga Świątek pod dwóch zwycięstwach w turniejach wielkoszlemowych w zeszłym roku wciąż jest zasłużoną liderką światowego rankingu WTA.

Magda Linette po jej historycznie dobrym występie na tegorocznym Australian Open i awansie do półfinału turnieju znajduje się aktualnie na najwyższym w karierze, 21. miejsce rankingu WTA. Huber Hurkacz w ogólnej klasyfikacji tenisistów jest natomiast jedenasty.

Co ciekawe, w przeszłości miała miejsce już sytuacja, w której dwójka z wspomnianej trójki jednocześnie triumfowała w dwóch różnych turniejach. 24 sierpnia 2019 r.  Magda Linette wygrała turniej na Bronksie, a Huber Hurkacz kilka godzin później odniósł sukces w imprezie w Winston Salem.

W tym roku liczymy więc na kolejne historyczne wydarzenie w polskim tenisie.