Kim jest siostrzenica króla Hiszpanii, czyli Victoria de Marichalar y Borbon

Po obejrzeniu choćby jednego sezonu „The Crown” większość z nas mogła stwierdzić, że życie na dworze królewskim wcale nie należy do łatwych i przyjemnych. Mimo to istnieją pewne wyjątki.

Reklama

Victoria de Marichalar y Borbon, 21-letnia siostrzenica króla Filipa VI Burbona z Hiszpanii, nie liczy na przejęcie władzy - choć być może nie dotyczy to social mediów, dzięki którym w szybkim czasie stała się prawdziwą „it girl”.

Członkini hiszpańskiej rodziny królewskiej jest córką infantki Heleny Burbon – córki króla Juana Carlosa - oraz Jamiego de Marichalar. W chwili swoich narodzin była trzecia w kolejce do tronu, zaraz po swojej matce i jej starszym bracie Filipie, ale po narodzinach kuzynostwa, aktualnie zajmuje piąte miejsce.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do innych członków rodziny, może bezkarnie pozwolić sobie na małe odstępstwa od protokołów dworskich – co zresztą chętnie wykorzystuje.

Victoria de Marichalar y Borbon spędziła swoje nastoletnie lata w szkole z internatem w Sussex. Zaraz później zapisała się do Collage for International Studies w Madrycie, gdzie studiuje administrację biznesową i zarządzanie.

Po skończeniu 18. roku życia tajemnicza siostrzenica króla założyła konto na Instagramie. I tak rozpoczęła się jej przygoda w social mediach. 

 

Victoria de Marichalar y Borbon królewska „it girl” nowej generacji

O Victorii de Marichalar y Borbon zrobiło się szczególnie głośno, gdy pojawiła się na czerwonym dywanie podczas ELLE Style Awards w październiku 2021 roku. I trudno się temu dziwić.

Jej granatowa suknia z wyciętymi plecami, którą zaprojektował Lorenzo Caprile, prezentowała się wprost oszałamiająco, a dodatki w formie delikatnych szpilek Manolo Blahnika i wysoko spiętego końskiego ogona jedynie podbiły szyk i elegancję całej stylizacji.

Niedługo później, bo już w grudniu 2021, Victoria de Marichalar y Borbon pojawiła się także na imprezie Moët & Chandon, prezentując na sobie srebrną, metaliczną suknię z peleryną. I tak rozpoczęła wielką falę modowych inspiracji, którymi od czasu do czasu chwali się na swoich social mediach.

 

Siostrzenica króla Hiszpanii - miłość, podróże i inspiracje

Prywatnie Victoria de Marichalar y Borbon spotyka się  DJ Jorge Bárcenasem. Ich miłość rozpoczęła się już w 2019 roku podczas festiwalu Starlite w Marbelli. Aktualnie para dzieli mieszkanie  przy Paseo de la Castellana w Madrycie.

Oprócz miłości Instagram księżniczki przepełniają relacje z podróży do Grecji, Florencji czy Paryża oraz zdjęcia uchylające rąbka tajemnicy z prywatnego życia hiszpańskiej arystokracji. 

Wszystko jednak kręci się wokół wspaniałej estetyki, stylu i...  pewnego rodzaju normalności. Być może to właśnie dzięki niej  Victoria de Marichalar y Borbon stała się dla wielu największą inspiracją...