TENIS: Serena Williams kończy karierę 

W ostatnim wywiadzie dla „Vogue” Serena Williams ogłosiła, że jej kariera właśnie dobiega końca. Tenisistka nie użyła jednak słowa „emerytura”, jak twierdzi, to, co czeka ją w przyszłości, to fragment ewolucji w kierunku wartości, które stawia na pierwszym miejscu.

Reklama

- Niechętnie przyznaję, że muszę odejść od gry w tenisa. To jak temat tabu - pojawia się i zaczynam płakać. Nigdy nie lubiłam słowa emerytura, wydaje się za mało nowoczesne. Myślałam o nim, ale chcę być wrażliwa na to, w jaki sposób używam tego słowa. Być może lepiej opisać to jako ewolucję - powiedziała Serena Williams dla „Vogue”.

Serena Williams postanowiła skupić się na życiu prywatnym. W wywiadzie zdradziła także, że jej córeczka – Olympia – marzy o tym, by zostać siostrą.

- Uwierzcie mi, nigdy nie chciałem wybierać między tenisem a rodziną. Myślę, że to niesprawiedliwe – dodała Serena Williams.

Mimo to, jak stwierdziła tenisistka, jako kobieta chce poświęcić kolejne lata na to, by pielęgnować relacje – i być może stwarzać nowe. Jej decyzja zdaje się nieodwołalna. Oświadczenie pojawiło się także na Instagramie.

- W życiu każdego człowieka przychodzi czas na to, by ruszyć w zupełnie innym kierunku. Oczywiście ten czas zawsze wiąże się z trudnościami, zwłaszcza, kiedy kochasz to, co robisz. Mój Boże, kocham tenis! Ale dziś rozpoczynam już oficjalne odliczanie. Muszę skupić się na byciu mamą, na moich duchowych celach i wreszcie – odkryciu innej, ale wciąż tej samej, ekscytującej Sereny. Postanowiłam rozkoszować się nadchodzącymi tygodniami – napisała na Instagramie.

US Open 2022: Czy Serena Williams zagra w turnieju? 

Mimo bardzo radykalnych planów na przyszłość, Serena Williams zasugerowała jednak, że będziemy mieli okazję zobaczyć ją jeszcze na korcie. Ostatnim turniejem, jakim rozegra, będzie US Open, który rozpocznie się 29 sierpnia i potrwa do 11 września.

- Niestety nie byłam gotowa na wygranie Wimbledonu w tym roku. I nie wiem, czy będę gotowa na zwycięstwo w Nowym Jorku. Ale zamierzam spróbować – oświadczyła Serena Williams.

Czy rzeczywiście korty w Nowym Jorku zakończą historię wielkiej kariery Sereny Williams? Być może. Jej słowa dotyczące US Open – jak zaznaczyliśmy wcześniej – są jedynie sugestią, bo jak sama mówi: „nie szukam jakiegoś uroczystego, ostatecznego momentu na boisku”.