Salma Hayek i zimna kąpiel w oceanie

Salma Hayek jest najlepszym dowodem na to, że wiek to tylko liczba. 55-letnia aktorka od lat zachwyca fenomenalną formą, której pozazdrościć może jej niejedna trzydziestolatka. Co jest sekretem jej młodego wyglądu? Z pewnością zasługa tkwi w odpowiedniej pielęgnacji i diecie, bo ćwiczenia – jak sama mówi – nie są dla niej.

Reklama

Niedawno na Instagramie Salmy Hayek fani mogli zachwycić się wspaniałą scenerią rajskiej plaży. I choć pozornie woda oceanu mogłaby wydawać się ciepła, mina aktorki zdradza wszystko - mroźne zanurzenie wywołało w niej szereg skrajnych emocji.

- Jest bolesne i przyjemne jednocześnie – napisała pod postem na Instagramie Salma Hayek.

Na pierwszym zdjęciu twarz celebrytki przepełnia ogromny szok, ale zaraz później możemy zobaczyć, że wywołał on falę euforii. Ta radość może być świetnym dowodem na teorię zdrowotnych mroźnych kąpieli Wima Hofa, który twierdzi, że dzięki owej „terapii szokowej” mamy większą kontrolę nad naszym ciałem.

 

Salma Hayek o wdzięczności i samoakceptacji

Salma Hayek daje jednak do zrozumienia, że cały proces skupiał się przede wszystkim na wdzięczności. Hasztag #pleasure to więcej niż tysiąc innych słów. Za co może być wdzięczna? Zapewne za życie samo w sobie, ale podczas jednego z wywiadów wyznała, że ostatnie lata były dla niej lekcją samoakceptacji.

- Nienawidziłam swojego wieku, kiedy miałam 30 lat – to był wielki kryzys - ale dziś mam 54 lata i uwielbiam to. Czuję, że mam wszystko. Jestem naprawdę wdzięczna za każdą chwilę, ale zawsze będę miała obsesję na punkcie ewolucji i rozwoju. To jest tak: dobrze, teraz coś osiągnęłam, ale nadal mogę być lepsza i rozwijać się w innych kierunkach w swoim życiu. Czasami łatwiej jest pozostać w strefie komfortu – mówi Salma Hayek w wywiadzie dla Mirror.

Patrząc na ostatnie wyzwania, które stawia przed sobą Salma Hayek, z pewnością możemy powiedzieć, że wychodzenie ze strefy komfortu to jej konik  - a być może nawet sposób na wieczną młodość...?