Ryan Raynolds sprzedał swoją firmę za ponad miliard dolarów

Wygląda na to, że Ryan Raynolds jest nie tylko świetnym aktorem, lecz także doskonałym biznesmenem. Hollywoodzki gwiazdor serii "Deadpool" i jego wspólnicy sprzedali właśnie swoją firmę Mint Mobile, która jest wirtualnym operatorem komórkowym i specjalizuje się w dostarczaniu jednych z najtańszych na amerykańskim rynku usług bezprzewodowych.

Reklama

Mint Mobile została kupiona za 1,35 mld dolarów przez koncern T-Mobile. Transakcja dokładnie dotyczyła kupna Ka'ena Corp, czyli spółki matki Mint Mobile.  Według oświadczenia, które zostało udostępnione na łamach"Bloomberg News", 39 proc. kwoty zostało przekazanych w gotówce, zaś pozostałe 61 proc. w akcjach.

 

Warto zaznaczyć, że ostateczna kwota transakcji będzie uzależniona od tego, czy firma Ryana Reynoldsa osiągnie cele założone przez obie strony. Mint Mobile w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyła o połowę liczbę abonentów, a jej przychody urosły w ciągu roku aż o 70 procent.

Ile na sprzedaży firmy zarobił Ryan Raynolds?

Nie wiadomo, ile dokładnie udziałów w Mint Mobile posiadał Ryan Reynlods, ale niektóre media dotarły do informacji, że może to być nawet 25 proc. Taki odsetek oznaczałby, że konto aktora zasili się o ok. 300 mln dolarów po sprzedaży. 

- Nigdy nie marzyłem, że będę właścicielem firmy telekomunikacji bezprzewodowej, a na pewno nigdy nie marzyłem, że sprzedam ją T-Mobile – napisał Reynolds na Twitterze.

- Życie jest dziwne, a ja jestem niesamowicie dumny i wdzięczny.

Ryan Reynolds skomentował też tę transakcję w typowy dla siebie zabawny sposób.  W wydanym w środę, 15 marca 2023 przez T-Mobile oświadczeniu można było przeczytać:

- Jestem bardzo szczęśliwy, że ludzie z T-Mobile przebili złożoną w ostatniej chwili ofertę mojej mamy, Tammy Reynolds. Wierzymy, że doskonałość ich sieci 5G ma dla nas większe znaczenie strategiczne niż nieco ponadprzeciętne umiejętności mojej mamy zdobyte w grze w madżonga.

David Glickman, współzałożyciel Mint Mobile poinformował, że Ryan Raynolds pozostanie w spółce w charakterze rzecznika prasowego. On sam zaś dołączy do T-Mobile.

 

Ryan Raynolds - wytrawny biznesmen?

To nie pierwszy tak odważny biznesowy krok hollywoodzkiego aktora. W 2020 roku sprzedał za 610 mln dolarów swoją markę alkoholi Aviation American Gin europejskiemu koncernowi Diageo.

W tym samym roku razem z Robem McElhenneyem kupili za 2,5 mln dolarów jeden z najstarszych klubów piłkarskich - walijski Wrexham F.C., który niedawno świętował niemały sukces. Pierwszy raz w tym stuleciu zespół awansował do czwartej fazy Pucharu Anglii. W lutym 2023 pożegnał się już z rozgrywkami.

Ryan Reynolds jest także współwłaścicielem firmy Maximum Effort będącej jednocześnie wytwórnią filmów i agencją marketingu cyfrowego. Aktor założył tę spółkę z Georgem Deweyem w 2018 roku.