Rozwód Ruperta Murdocha i Jerry Hall

Jak podają zagraniczne media, tytan medialny Rupert Murdoch i supermodelka Jerry Hall podjęli decyzję o rozwodzie. To oznacza koniec czwartego i najkrótszego małżeństwa miliardera.

Reklama

Informacje o rozstaniu pary po raz pierwszy podał New York Times, powołując się na dwa anonimowe źródła. Rzecznik Ruperta Murdocha odmówił jednak komentarza, natomiast do rzecznika Jerry Hall dziennikarzom nie udało się dotrzeć.

Początkowo media spekulowały na temat zagrożeń wobec imperium Ruperta Murdocha, które mogą być konsekwencją tak szokującego biegu wydarzeń. Przypomnijmy, że  Forbes szacuje majątek miliardera na 17,7 mld dolarów.  Udało się mu zbudować rozległe imperium medialne z aktywami na całym świecie. Ostatecznie jednak stwierdzono, że rozwód prawdopodobnie nie będzie miał większego wpływu na przyszłość poszczególnych mediów należących do Ruperta Murdocha. 

 

Jerry Hall - czwarta (BYŁA) żona Ruperta Murdocha

Rupert Murdoch i Jerry Hall wzięli ślub w 2016 roku. W pierwszych dniach małżeństwa, asystenci i osoby bliskie rodzinie osoby uważały, że miliarder z radością poświęcał mnóstwo czasu swojej nowej żonie, pozostawiając miejsce dla swoich dzieci na najwyższych pozycjach w korporacyjnej hierarchii. Z tego też powodu rozwód wydaje się ogromnym zaskoczeniem.

Wcześniej Rupert Murdoch  był żonaty z Wendi Deng, Anną Marią Torv i Patricią Booker Hall – będzie to więc jego czwarty już rozwód. Jerry Hall natomiast była żoną Micka Jaggera, gwiazdy rocka i wokalisty Rolling Stones.

W czasie małżeństwa Rupert Murdoch zaaranżował sprzedaż większości 21st Century Fox firmie The Walt Disney Company za pośrednictwem umowy o wartości 71,3 miliarda dolarów – mimo to nadal pełni funkcję prezesa Fox Corporation, podmiotu notowanego na giełdzie, który jest właścicielem Fox Broadcasting Company czy stacji telewizyjnych Fox, Fox News, Fox Business i Fox Sports. 

Poprzez News Corporation, imperium wydawnicze Ruperta Murdocha kontroluje także The Wall Street Journal, The Sun i wydawnictwo Harper Collins.

Tym samym miliarder jest uważany za jedną z przodujących sił w mediach i rozrywce, znaną ze swojej zawadiackiej osobowości oraz konserwatywnej polityki.