Roger Federer chce pomóc ukraińskim dzieciom 

Roger Federer - jedna z najsłynniejszych rakiet tenisowych świata – zapowiedział, że chce zaangażować się w pomoc ukraińskim dzieciom. Kwota, jaką chce wpłacić na konto organizacji Wild Child Holland za pośrednictwem fundacji Rogera Federera to pół miliona dolarów. Tenisista chce, by pieniądze trafiły do ukraińskich dzieci i umożliwiły im dalszą edukację.

Reklama

- Moja rodzina i ja jesteśmy przerażeni widząc zdjęcia z Ukrainy i złamane serce dla niewinnych ludzi, którzy zostali tak strasznie dotknięci. Opowiadamy się za pokojem – napisał Roger Federer w oświadczeniu opublikowanym na jego koncie na Twitterze.

- Udzielimy pomocy dzieciom z Ukrainy, które potrzebują opieki, około 6 milionów ukraińskich dzieci jest obecnie poza szkołą i wiemy, że to bardzo krytyczny czas, aby zapewnić dostęp do edukacji i chcielibyśmy je wesprzeć w radzeniu sobie z tym niezwykle traumatycznym czasem - dodaje. 

Gwiazdy wpłacają miliony na pomoc Ukrainie 

Tym samym Roger Federer dołączył do coraz większego grona znanych osób ze świata kultury, sportu i show-biznesu, które nie tylko oficjalnie sprzeciwiają się wojnie w Ukrainie, ale i wspierają finansowo Ukraińców. Są wśród nich m.in.: Benedict Cumberbatch, Blake Lively i Ryan Reynolds czy David Beckham.

Jedną z najsłynniejszych par wspierających Ukrainę są Ashton Kutcher i Mila Kunis, którzy nie tylko wpłacili 3 mld dolarów na rzecz poszkodowanych mieszkańców tego kraju, ale też przeprowadzili międzynarodową zbiórkę. Kwota, którą uzbierali na dzień dzisiejszy to ponad 30 mln dolarów!