Nowy biznes Roberta Makłowicza - Makłowicz i Synowie

Robert Makłowicz - podróżnik i krytyk kulinarny, gwiazda social mediów, a także licznych memów - właśnie ogłosił światu, że wchodzi w nową spółkę ze swoimi synami. Rodzina Makłowiczów planuje podbój rynku spożywczego, tworząc produkty najwyższej jakości. Co ciekawe, w tym biznesie ma im pomóc firma z wieloletnim doświadczeniem - Pamapol, z którą podpisali umowę na 30 lat.

Reklama

W rozmowie z Business Insider Mikołaj Makłowicz, wiceprezes spółki Makłowicz i Synowie, żartobliwie określił tę współpracę doskonałym małżeństwem i przyznał, że patrzy na to przedsięwzięcie z dużym optymizmem. 

- Umowa z Pamapolem, a w zasadzie otwarcie nowej firmy wraz z Pamapolem, to dla nas bardzo dobre małżeństwo. To potężna, stara, rodzinna firma, w której pracują bardzo mądrzy ludzie. Z naszymi pomysłami i ich zapleczem jesteśmy w stanie stworzyć coś naprawdę dużego i wartościowego.

Udziały w nowej spółce nie są podzielone na pół. Według umowy, Pamapol jest właścicielem 60 proc., a Propinquus, czyli firma Makłowiczów - 40 proc.

Makłowicz i Synowie. Jakie produkty będą dostępne w ofercie?

Produkty sygnowane logo Makłowicz i Synowie to na razie tajemnica. Mikołaj Makłowicz zdradził jednak, że w ich ofercie znajdą się zarówno rodzime artykuły, jak i te importowane z całego świata. 

- Budujemy ofertę produktów, z których sami korzystamy. Na których zarówno tata, jak i ja oraz brat gotujemy w domu.

Wskazówką tutaj mogą być szczegóły z wniosku UOKiK, który został złożony w grudniu 2022. W dokumencie pojawiły się informacje, że nowa firma ma importować i dystrybuować konserwy mięsne, dania gotowe, zupy (z wyłączeniem zup instant), smarowidła (pasztety i smalce, pasty warzywne, hummusy), sosy (bez sosów instant), makarony, warzywa konserwowe, oliwy oraz kanapki. W przyszłości chce zająć się także ich produkcją.

Syn Roberta Makłowicza zaznaczył jednak, że nie celują w półkę premium. Zależy im, aby to były wysokiej jakości artykuły spożywcze, ale dostępne dla każdego. Sam podróżnik również nie krył entuzjazmu.

- Choć od wielu już lat rozprawiam o światowych kulinariach i godnych uwagi produktach, tym razem wyjść będę mógł poza karty książek, ekran komputera czy też telewizora, a rzeczy które cenię i sam wybiorę, trafią dokładnie tam gdzie ich miejsce: na talerz - mówił podczas podpisywania umowy z Pamapolem.

Rodzina Makłowiczów wchodzi na rynek nieruchomości

Rodzina Makłowiczów planuje nie tylko stworzenie własnej marki na rynku spożywczym. Robert Makłowicz i jego synowie, a w głównej mierze drugi syn podróżnika, Ferdynand, chcą podbić rynek nieruchomości. 

Makłowiczowie rozpoczęli budowę domów na sprzedaż w ukochanym miejscu Roberta Makłowicza - Chorwacji. 

- To nowy projekt, budujemy lokale na sprzedaż. Ferdynand jeździ do Chorwacji, dogląda budowy, pilnuje papierów, umów - tłumaczył Mikołaj Makłowicz. 

Obecnie nie wiadomo, kiedy domy trafią do sprzedaży, ani gdzie dokładnie się znajdują. 

 

Robert Makłowicz - kim jest? 

Jeśli pytasz, kim jest Robert Makłowicz, to znaczy, że nie korzystasz z social mediów i nie masz w domu telewizora. Któż nie zna tego charakterystycznego głosu i pasji, z którą Robert Makłowicz opowiada o jedzeniu, odwiedzając najróżniejsze zakątki świata? Robert Makłowicz to postać, która wryła się mocno w naszą popkulturę. Jest uwielbiany nie tylko przez starsze pokolenia, lecz także przez młodsze.

Co ciekawe, polski podróżnik i krytyk kulinarny jest bohaterem wielu memów, ale większość z nich powstaje nie z hejtu, ale z sympatii. 

Robert Makłowicz przez wiele lat związany był z telewizją, później swoją działalność przeniósł do internetu i właśnie tutaj obecnie rozwija swoją karierę. Jednym z jego największych sukcesów jest z pewnością to, że mimo w tym roku kończy 60 lat, udaje mu się łączyć pokolenia, a jego opowieści o wspaniałych miejscach i smakach z całego świata przyciągają miliony Polaków!