Regé-Jean Page najprzystojniejszym mężczyzną na świecie

Regé-Jean Page ma najpiękniejszą twarz na świecie – zapewniają wyspecjalizowani chirurdzy plastyczni. Dr Julian De Silva z Centrum Zaawansowanej Chirurgii Kosmetycznej i Plastycznej w Londynie stwierdził to na postawie autorskiego systemu proporcji, który wykorzystuje starożytne równanie „złotego podziału”, zwane inaczej „współczynnikiem piękna”.

Reklama

Jeszcze przed wiekami Grecy zauważyli, że w naturze występują pewne proporcje, które mogą wskazywać na to, co uznajemy za piękne, a co nie.

Za idealny uznano wówczas współczynnik Phi wynoszący dokładnie 1,618. Dziś, za pomocą nowoczesnych technologii, to właśnie on staje się dla chirurgów plastycznych największą pomocą podczas planowania operacji.

- Te zupełnie nowe techniki mapowania komputerowego pozwalają nam rozwiązać niektóre zagadki dotyczące tego, co sprawia, że ktoś jest fizycznie piękny – wyjaśnia w oświadczeniu prasowym dr Julian De Silva.

Po dokładnym przeskanowaniu zdjęć różnych celebrytów system stwierdził, że to właśnie Regé-Jean Page – wielka gwiazda serialu „Brigertonowie” – ma najbardziej proporcjonalną, a co za tym idzie, najpiękniejszą twarz wśród mężczyzn na całym świecie. Jego proporcje odpowiadały aż w 93,65 proc. „współczynnikowi piękna”!

- Z łatwością uzyskał najwyższą notę za rozstaw oczu (....) Jego doskonale ukształtowane usta również uzyskały wysokie noty, a jedyna ocena, która była nieco niższa, dotyczyła szerokości i długości nosa – dodaje Dr Julian De Silva.

Najprzystojniejsi mężczyźni na świecie

Co ciekawe, drugie miejsce co do najbardziej proporcjonalnych rysów twarzy zajął australijski aktor - Chris Hemsworth – ze zgodnością 93,53 proc. współczynnika Phi, a trzecie Michael B. Jordan z wynikiem 93,46 proc.

Kolejnymi mężczyznami na liście najprzystojniejszych na planecie są:

  • Harry Styles – 92,30 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi
  • Jude Bellingham – 92,22 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi
  • Robert Pattinson – 92,15 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi
  • Chris Evans – 91,92 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi
  • George Clooney – 89,91 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi
  • Henry Golding – 87,89 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi
  • Dwayne Johnson – 89,07 proc. zgodności ze współczynnikiem Phi