Omenaa Mensah i Rafał Brzoska pomagali potrzebującym 

Omenaa Mensah, założycielka Omenaa Foundation wraz z mężem, Rafałem Brzoską, założycielem Rafał Brzoska Foundation, postanowili wesprzeć największą w Polsce wigilię - organizowaną przez ogólnopolską Fundację Wolne Miejsce - dla osób samotnych oraz osób w kryzysie bezdomności. Znane małżeństwo ufundowało 2,5 tys. ciepłych, wigilijnych posiłków, 300 zabawek dla dzieci oraz 10 tys. śpiworów, które zostaną przekazane do noclegowni na terenie całej Polski.  

Reklama

- Wigilia, to dla wielu osób trudny czas, a my ponownie chcemy to zmienić, wypełniając czyjąś samotność dobrym słowem, obecnością i życzeniami - mogliśmy przeczytać na oficjalnej stronie Fundacji Wolne Miejsce. 

W Polsce z kryzysem bezdomności zmaga się około 33 tys. ludzi, wiele polskich rodzin żyje w ubóstwie, znaczna część polskiego społeczeństwa to także osoby samotne. W tym roku Święta to także niełatwy czas dla uchodźców z Ukrainy. W pomoc potrzebującym zaangażowali się Omenaa Mensah oraz Rafał Brzoska

 - Święta to wyjątkowy, rodzinny czas, ale dla wielu okres ten nie jest łatwy i radosny. Zdajemy sobie sprawę, że mamy z mężem dużo szczęścia. Mamy rodzinę, dom, poczucie bezpieczeństwa. Chcieliśmy pomóc tym, którzy są samotni - to są najczęściej seniorzy, bezdomni, których nie stać na zorganizowanie wigilii. Pragnęliśmy być z nimi w tym dniu, zjeść kolację wigilijną, złożyć życzenia. To był odruch, potrzeba serca - mówiła Omenaa Mensah, komentując swój udział w akcji. 

Zaangażowanie się w ten świąteczny pomocowy projekt skomentował również Rafał Brzoska.

- Decyzję o tym, że zorganizujemy wszystkim obecnym dziś gościom tradycyjną świąteczną kolację i prezenty dla dzieci oraz 10 000 śpiworów dla noclegowni w całym kraju podjęliśmy z Omenką bez chwili wahania. Cieszymy się, że mogliśmy tu dzisiaj być" - dodał prezes InPost. 

Wigilia dla Samotnych od ponad 20 lat

Historia Fundacji Wolne Miejsce zaczęła się ponad 20 lat temu, kiedy założyciel fundacji Mikołaj Rykowski zaprosił na wigilię samotnego sąsiada. Teraz wigilie dla potrzebujących odbywają się w 30 miastach, m.in. w Warszawie, Katowicach, Łodzi, Kaliszu czy Chorzowie. Na kolacje wigilijną zaproszony jest każdy, kto z powodu sytuacji życiowej, rodzinnej czy materialnej nie może spędzić świąt w gronie najbliższych.