WOJNA W UKRAINIE: Wolodymyr Zełenski - przemówienie w Hollywood

Prezydent Wolodymyr Zełenski wygłosił poruszające przemówienie online, które było transmitowane podczas gali CORE w Hollywood. Wydarzenie było związane ze zbiórką pieniędzy na działalnie wspomnianej fundacji CORE, której założycielem jest hollywoodzki aktor Sean Penn.

Reklama

- To wszystko, co widzicie, nie jest logotypem do filmu. To nasza rzeczywistość. Wszyscy widzieliście zdjęcia z Ukrainy. Spokojne miasta i wioski zostały dosłownie zmiecione z powierzchni Ziemi. To nie scenografia filmu o apokalipsie. To nasz dom – mówił Wolodymyr Zełenski podczas gali CORE.

Prezydent Ukrainy podziękował także organizacji za jej pracę zarówno w Ukrainie, jak i poza nią, wzywając jednocześnie do dalszego wsparcia mieszkańców kraju, który został bestialsko i bezprawnie zaatakowany przez Władimira Putina.

- Wspólnie odbudujemy Ukrainę. Ulice i dzielnice, spokojne miasta i wsie. Będziemy leczyć nasze ciała z ran i dusze ze strat. Wy jesteście naszą przyszłością, naszą nadzieją na lepsze jutro. Wy wszyscy możecie nam pomóc – dodał Wolodymyr Zełenski.

Wolodymyr Zelenski dziękuje Seanowi Pennowi

Wzruszające przemówienie Wolodymyra Zełenskiego bazowało także na postawie samego Seana Penna. Prezydent Ukrainy osobiście podziękował mu za wszystko, co robi dla Ukrainy. Wspomniał także o jego obietnicy stopienia statuetki Oscara tuż przed tegoroczną galą.

- Byłeś gotów stopić swojego Oscara w proteście przeciwko niewystarczającej pomocy Ukrainie. Jestem pewien, że to nie będzie konieczne. Stopiona powinna zostać broń barbarzyńców, którzy mordują ludność cywilną. Sprzęt agresora, jego czołgi, samoloty, okręty i rakiety – to żelazo symbolizujące zło powinno zostać stopione – mówi Wolodymyr Zełenski.

Zbiórka pieniędzy, która odbyła się podczas gali CORE w Hollywood była pierwszym tak wielkim wydarzeniem po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Zebrano ponad 2,5 miliona dolarów na pomoc i przygotowanie organizacji na wypadek katastrofy, w tym na pilne działania humanitarne w Ukrainie.