Podczas gdy dla niektórych samo surfowanie wydaje się iście heroicznym wyczynem, Sebastian Steudtner ustanawia nowy Rekord Guinnessa, płynąc po największej fali na świecie.

Reklama

Sebastian Steudtner sam przyznaje, że w jego głowie nigdy nie pojawia się plan B. I tym razem nie było inaczej. Gdy NASA wydało oficjalny komunikat o pojawieniu się największych fal w historii w portugalskim Nazare, niemiecki surfer chwycił za deskę i postawił całe swoje życie na jedną... falę. 

Niemiecki surfer ustanawia nowy światowy Rekord Guinnessa

W październiku 2020 roku u wybrzeży Praia do Norte w Nazare w Portugalii Sebastian Steudtner pokonał 26,61-metrową falę. Jego wyczyn szybko został ustanowiony nowym rekordem świata zarówno przez World Surf League jak i przez Guinness World Records.

Dzięki jednej fali Sebastian Steudtner przeszedł do historii surfingu i jak sam przyznaje, była to jedna z najpiękniejszych chwil w jego życiu.

- Zawsze pozostawałem wierny moim marzeniom z dzieciństwa. Chciałem być surferem, chciałem stać w tym miejscu właśnie dzisiaj. Osiągnąłem wszystko, co tylko da się osiągnąć w moim sporcie. To po prostu szaleństwo. Mam nadzieję, że moja podróż i ten rekord zainspiruje wielu ludzi do podążania za swoimi marzeniami. Teraz nie mogę się doczekać realizacji kolejnych wielkich pomysłów – mówił Sebastian Steudtner w oficjalnym oświadczeniu.

 

Sebastian Studtner i Porsche w wyjątkowym projekcie

Sebastian Steudtner w wieku 16 lat przeniósł się na Hawaje. Zrobił to tylko z jednego powodu - aby rozpocząć karierę profesjonalnego surfera. Postawił sobie za cel wyniesienie surfingu na nowy poziom sportowy i wszystko wskazuje na to, że właśnie spełnia się jego kolejne marzenie.

Niemiecki surfer nawiązał współpracę z filią technologiczną Porsche, Porsche Engineering. Wspólnie wykorzystują wiedzę zdobytą na podstawie wieloletniego doświadczenia w inżynierii motoryzacyjnej i przenoszą ją do opracowywania bardziej wydajnych desek surfingowych.

Zaledwie kilka dni temu przeprowadzono różne testy w tunelu aerodynamicznym w Centrum Rozwoju Porsche w Weissach, aby jeszcze bardziej zoptymalizować aerodynamikę deski i surfera.

- Gratulacje dla Sebastiana Steudtnera za rekord świata, z którym łączy nas wspólny cel, jakim jest stworzenie zoptymalizowanej deski do surfowania na szczególnie wysokich falach mówi w oświadczeniu Marcus Schmelz, Project Manager w Porsche Engineering.