Dariusz Miłek sprzedaje swój odrzutowiec Gulfstream G500

Czy polski miliarder Dariusz Miłek sprzedaje swój prywatny odrzutowiec Gulfstream G500, by zdobyć środki na polepszenie sytuacji finansowej grupy CCC? Takie rozwiązanie zasugerował na Twitterze serwis Bigshortbets News, który zestawił datę pojawienia się ogłoszenia o sprzedaży maszyny z propozycją wykupu akcji CCC za 500 mln zł przez zarządzaną przez Miłka spółkę Ultro. Wart około 200 mln zł odrzutowiec mógłby wydatnie w tym pomóc.

Reklama

Sam Dariusz Miłek uciął jednak spekulacje na ten temat. W rozmowie z „Wyborczą.biz” sprostował informacje na temat tego, że odrzutowiec powiązany jest w jakikolwiek sposób z CCC.

– Tak naprawdę rzadko go używałem, a jego utrzymanie jest kosztowne. Teraz używam go jeszcze mniej. Poza tym zmieniła się mocno sytuacja. Przede wszystkim w moim podejściu do korzystania z takich dóbr luksusowych. To nie jest czas na takie zbytki, na to nakłada się jeszcze kwestia śladu węglowego, jaki generują prywatne maszyny. Stąd ta decyzja – stwierdził Miłek.

Miliarder przekonuje ponadto, że samolot nie jest nawet bliski wartości 200 mln zł, poza tym maszyna została kupiona w leasing, wobec czego „znaczenie jej sprzedaży planowanej przez niego transakcji wykupu akcji CCC jest marginalne”. Gdy jednak media zaczęły informować o odrzutowcu, ogłoszenie sprzedaży zniknęło z sieci, mimo że według Bigshortbets News zostało zamieszczone jeszcze w październiku 2022 r.

 

CCC - kłopoty firmy

Jednocześnie faktem jest, że CCC ma spore kłopoty finansowe. Według ujawnionych informacji spółka ma 2,1 mld zł długu netto, a odsetki od tego zadłużenia wyniosły tylko w jednym kwartale 79 mln zł. Sam Miłek ma też rzeczywiście być „zdeterminowany objąć udziały nadchodzącej emisji”. Ta odbędzie się już w maju tego roku. Ostatecznym celem jest utrzymanie płynności finansowej firmy do giełdowego debiutu platformy Modivo, który zaplanowany jest na koniec tego roku.

Dariusz Miłek to założyciel sieci obuwniczej CCC. W ostatnim zestawieniu najbogatszych Polaków "Forbesa" uplasował się na 20. miejscu. Jego majątek szacowany jest na 2,53 mld złotych.