Pierwsza Dama Ukrainy Olena Zełenska apeluje do mediów

„Przekażcie tę straszną prawdę: Rosyjscy najeźdźcy zabijają ukraińskie dzieci!” - pisze na Instagramie Pierwsza Dama Ukrainy. Olena Zełenska nie milczy w sprawie rosyjskich zbrodni wojennych, a jej głos sprzeciwu niesie się po całym świecie.

Reklama

Żona prezydenta Wołodymyra Zełenskiego zwróciła się tym razem do wszystkich niezależnych mediów, by nie pozwoliły na zatajenie brutalnych poczynań oddziałów Władimira Putina.

Na jej mediach społecznościowych pojawił się post ukazujący czarno-białe zdjęcia dzieci, które już nigdy nie dorosną. To właśnie one stały się ofiarami wojny bezczelnie nazwanej przed Rosjan „operacją specjalną”.

- Muszę wam o tym powiedzieć. Na Ukrainie zmarło co najmniej 38 dzieci. A liczba ta może znacznie wzrosnąć z powodu ostrzału naszych spokojnych miast! Kiedy ludzie w Rosji powiedzą, że ich wojska nie krzywdzą ludności cywilnej, pokażcie im te zdjęcia! Pokażcie im twarze tych dzieci, które nie dostały szansy na to, by dorosnąć. Ile spośród nich musi jeszcze zginąć, aby przekonać rosyjskie wojska do zaprzestania ostrzału i umożliwienia powstania korytarzy humanitarnych? Potrzebujemy ich już teraz! - czytamy na Instagramie Oleny Zełenskiej.

Olena Zełenska o niewinnych ofiarach wojny na Ukrainie

Pierwsza Dama Ukrainy opowiedziała także historię 18-miesięcznego Cyryla z Mariupola, który zmarł w szpitalu z powodu ran postrzałowych, 8-letniej Alicji z Ochtyrki, która zginęła w czasie ostrzału wraz z dziadkiem, który próbował zasłonić ją własną piersią, Poliny z Kijowa, która zmarła w wyniku ostrzału wraz z rodzicami i bratem, 14-letniego Arsenija, który wykrwawił się na śmierć, ponieważ odłamek pocisku uderzył go w głowę oraz 6-letniej Sofii, która wraz z rodziną została rozstrzelana, gdy uciekała z Nowej Kachówki.

To tylko kilka spośród wielu historii, które musi usłyszeć świat. Ofiar jest znacznie więcej i każdego dnia ich liczba dramatycznie wzrasta.

- Przekażcie tę straszną prawdę: rosyjscy najeźdźcy zabijają ukraińskie dzieci. Powiedzcie to rosyjskim matkom – niech wiedzą, co dokładnie robią ich synowie tutaj, na Ukrainie. Pokażcie te zdjęcia Rosjanom – Wasi mężowie, bracia, rodacy zabijają ukraińskie dzieci! Niech wiedzą, że są osobiście odpowiedzialni za śmierć każdego ukraińskiego dziecka, ponieważ wyrazili milczącą zgodę na te zbrodnie – apeluje Pierwsza Dama Ukrainy.

Olena Zełenska zwróciła się także do krajów NATO, aby zamknęły niebo nad Ukrainą. Właśnie ten krok może być ratunkiem dla wszystkich, którzy mogą być kolejnymi ofiarami Władimira Putina.

- Uratujcie nasze dzieci, bo jutro to one uratują Wasze! - pisze Olena Zełenska.