Ołena Zełenska zabiera głos w sprawie wojny na Ukrainie

„Mój drogi narodzie! Ukraińcy!” - pisze na Instagramie Ołena Zełenska, żona prezydenta Wołodymyra Załenskiego. Pierwsza Dama Ukrainy zabrała głos w sprawie honorowej postawy swojego państwa przeciwko agresji ze strony Rosji.

Reklama

- Patrzę na Was. Na wszystkich, których widzę w telewizji, na ulicach, w internecie. Widzę wasze posty i filmy. I wiecie co? Jesteście niesamowici! Jestem dumna, że mieszkam z wami w tym samym kraju. Mówi się, że wielu ludzi to tłum. Ale nie o nas, bo tysiące Ukraińców to nie tłum. To armia! - czytamy na Instagramie Ołeny Zełenskiej.

Słowa Pierwszej Damy Ukrainy to nie tylko wielki akt szacunku wobec wszystkich rodaków, ale także obietnica pozostania w walce razem z nimi. Jak sama podkreśla, to nie czas na łzy - to czas na walkę o to, by któregoś dnia obudzić się w wolnym państwie.

- Dziś nie będę panikować ani płakać. Będę spokojna i pewna siebie, bo patrzą na mnie moje dzieci. Będę obok nich. Obok mojego męża. I będę z wami! Kocham Was! Kocham Ukrainę! - zdeklarowała Ołena Zełenska.

Pierwsza Dama Ukrainy jednoczy państwo

Ołena Zełeńska wielokrotnie wypowiadała się w sprawie funkcji, jaką pełni dla Ukrainy i narodu ukraińskiego. Niedługo przed atakiem rosyjskich agresorów wraz z mężem nagrała krótki film, który udowodnił, że postawienie obok siebie słów „wojna” oraz „Rosja” nie mieści się w jej światopoglądzie. Najważniejsza jest miłość i jedność, mimo trudnej sytuacji w kraju.

- Jesteśmy razem. Jesteśmy w domu. Jesteśmy na Ukrainie – zadeklarowała Para Prezydencka Ukrainy.