Córka Billa Gatesa na czerwonym dywanie TIME 100

Pheobe Gates stała się nieoczekiwaną gwiazdą na gali TIME 1000. 19-nastolatka pojawiła się na czerwonym dywanie wraz z ojcem – Billem Gatesem – i w mgnieniu oka zdobyła uwagę całej śmietanki towarzyskiej.

Reklama

Duet ojciec-córka prezentował się oszałamiająco. Phoebe Gates na ten wieczór wybrała suknię Fendace z kolekcji  Fendi x Versace ze złotymi ramiączkami, która doskonale podkreśliła jej sylwetkę. 

Sukienka z wytłoczoną literą V i symbolem Fendi została po raz pierwszy zaprezentowana przez Naomi Campbell podczas Tygodnia Mody w Mediolanie we wrześniu 2021 roku.

19-nastolatka dobrała do kreacji biżuterię w formie srebrnych kolczyków z różowymi detalami oraz minimalistycznego naszyjnika. Całość dopełniły przezroczyste sandałki.

Sam Bill Gates również wyglądał świetnie w klasycznym czarnym smokingu, a pozując z córką, uśmiechał się z wielką dumą.

I trudno mu się dziwić. Zagraniczne media od razu zauważyły, że Phoebe Gates ma zadatki na prawdziwą gwiazdę show-biznesu. Ta jednak zdaje się być póki co niezainteresowana nową fuchą.

Phoebe Gates - kim jest najmłodsza córka Billa Gatesa?

Phoebe Gates jest najmłodszym z trojga dzieci Billa Gatesa i jego byłej żony Melindy Gates. Według oficjalnych źródeł, podobnie jak reszta rodzeństwa, uczęszczała do Juilliard School, Lakeside High School, Proffesional Children’s School, Lincoln Center for Performing Arts oraz dodatkowo do American Ballet Theatre School. Obecnie studiuje na uczelni Stanford.

Podobno to właśnie Phoebe Gates odegrała kluczową rolę w rozwodzie Billa i Melindy Gatesów. Małżeństwo od lat pragnęło separacji, ale ze względu na niepełnoletnie wówczas dziecko, zdecydowali się pozostać w związku jeszcze przez jakiś czas.

 

Pheobe Gates – miłość, podróże i rodzina

Phoebe Gates uwielbia taniec. Uważa go za swoją pasję i prawdopodobnie właśnie w tym kierunku podąży, jeśli chodzi o zawodową przyszłość. I choć niektórzy mają nadzieję na to, że pójdzie w ślady ojca, może być zupełnie inaczej.

Z pewnością jednak ojciec i córka mają ze sobą wiele wspólnego, na przykład oboje kochają książki, o czym mogliśmy przekonać się w jednym ze wpisów Billa Gatesa na Instagramie.

- Moja córka, Phoebe, i ja uwielbiamy czytać wszelkiego rodzaju książki i jesteśmy największymi fanami Johna Greena. Obydwoje nie mogliśmy odłożyć na półkę jego najnowszej powieści „Turtles All the Way Down” opowiadającej historię młodej kobiety, która tropi zaginionego miliardera – pisze Bill Gates na Instagramie.

Sama Phoebe Gates jest zresztą bardzo rodzinna. Podobno jej najlepszą przyjaciółką jest starsza siostra Jennifer Gates.

- Jakie to szczęście, że mam najbardziej inteligentną, czarującą, promienną i charyzmatyczną siostrę! Życzę ci najlepszych dni aż do końca świata – pisała o Phoebe Gates do Jennifer Gates na Instagramie.

Tuż obok rodziny, tańca i czytania w życiu najmłodszej córki Billa Gatesa znalazło się także miejsce na podróże, które odbywa wraz ze swoim partnerem – Chazem Flynnem. Jej profil na Instagramie to prawdziwy kolarz zdjęć z najpiękniejszych zakątków świata, od Hood Canal aż po Peru.

Bill Gates i wychowanie dzieci

Mimo ogromnych możliwości i – jak mogłoby się wydawać – ogromnego bogactwa Phoebe Gates uważa się raczej za osobę bardzo skromną, na czym bardzo zależało jej ojcu.

- Bogactwo nie jest wielką przysługą dla dzieci. Co z tego, że będą miały ogromne sumy? Uważam, że pieniądze zniekształcą ich własną ścieżkę, która wyznacza im cel i sens życia – mówił Bill Gates w jednym z wywiadów.

Z tego też powodu założyciel Microsoftu przeznaczył swoim dzieciom spadek wysokości tylko 10 milionów dolarów na osobę.