Mieć uśmiech jak Kate Middleton 

Kanadyjska Altima Dental postanowiła sprawdzić, który z królewskich uśmiechów cieszy się największym zainteresowaniem użytkowników internetu. Eksperci od uśmiechu przeanalizowali treści dotyczące rodziny królewskiej, a także wyszukiwań w Google’u związanych ze słowami takimi jak: „uśmiech” czy „zęby”. Biorąc pod uwagę wszystkie analizy, wytypowali najbardziej popularny królewski uśmiech.

Reklama

Kate Middleton posiada najbardziej popularny uśmiech w kanadyjskim internecie, a fraza „uśmiech Kate Middlton” wyszukiwana jest w Google co najmniej 36 tys. razy w ciągu roku. Warto też dodać, że fraza „Zęby Kate” wyszukiwana jest ok. 2,4 tys. razy w ciągu miesiąca.

Drugie miejsce w zestawieniu zajęła żona księcia Harry’ego, Meghan Markle. Uśmiech Meghan ma 17,4 tys. wyszukiwani w Google’u rocznie. Fraza „Zęby Meghan Markle” wpisywana jest w wyszukiwarkę około 1000 razy w ciągu miesiąca. To wciąż bardzo wysoki wynik, ale zdecydowanie niższy od tego, którym poszczycić może się Kate Middleton (lub jej dentysta).

Miejsce trzecie w zestawieniu najbardziej popularnych królewskich uśmiechów zajął książę Harry (15 tys. wyszukiwań w ciągu roku), następnie Lady Louise Windsor (10,8 tys. wyszukiwani rocznie), a miejsce piąte zajmują zęby królowej Elżbiety (7,8 tys. poszukujących w ciągu roku).

- To ekscytujące, jak ogromny wpływ na trendy, kanony piękna czy uśmiechu ma brytyjska rodzina królewska – wyjaśnia Altima Dental. – To fascynujące dowiedzieć się, którym z królewskich uśmiech najbardziej zainteresowani są użytkownicy. Kate Middleton na pierwszym miejscu analizy wcale nas nie dziwi. Jej uśmiech jest ikoniczny, to oczywiste, że użytkownicy Google’a właśnie nią inspirują się w kwestii uśmiechu – czytamy dalej w oświadczeniu podsumowującym analizę.

Kate Middleton i książę William / Photo Christ Floyd - zdjęcie na Instagramie @dukeandduchessofcambridge Kate Middleton i książę William / Photo Christ Floyd - zdjęcie na Instagramie @dukeandduchessofcambridge

Sekret pięknych zębów Kate Middleton 

Zatem, w czym dokładnie tkwi sekret idealnego uśmiechu Kate Middleton? Jak donosi Daily Mail przyszła księżna jeszcze w czasach szkolnych nosiła aparat ortodontyczny, a przed ślubem z księciem Wiliamem zębami Kate Middleton zajął się znany londyński ortodonta dr Didier Fillion. Wówczas dodatkowo prostowano jej zęby i wybielano.

Dr Didiet Fillion słynie na Wyspach ze spektakularnych metamorfoz ortodontycznych, ale w swojej pracy stosuje jedną, ważną zasadę – poprawić, ale jednocześnie sprawić, by uśmiech pozostał naturalny.

Podobno przy pracy nad zębami Kate Middleton ortodonta pozostawił kilka nieidealnych fragmentów i nie wyrównał całkowicie wszystkich zębów, by jej uśmiech nie wyglądał zbyt sztucznie.