Orlando Bloom wspiera uchodźców z Ukrainy

Wybuch wojny w Ukrainie zmusił miliony jej mieszkańców do opuszczenia swoich domów. Znaczną większość uchodźców stanowią matki i dzieci, o czym głośno przypomina Orlando Bloom.

Reklama

Aktor opublikował na swoim Instagramie zdjęcie ze spotkania z Ukrainką i jej trójką dzieci w Mołdawii w ramach swoich działań dla UNICEF.

- Dziś na granicy spotkałem matkę z trójką dzieci, która wczoraj wieczorem uciekła z Ukrainy po tym, jak zbombardowano dom jej sąsiada. Nie wie, dokąd pójdą dalej, bo jej jedynym pragnieniem jest to, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo. Dziś mija miesiąc od wybuchu wojny, a tysiące rodzin każdego dnia wciąż przekracza granicę z Mołdawią – czytamy na Instagramie Orlando Blooma.

Orlando Bloom odwiedził także dwa ośrodki Blue Dot w Mołdawii, w których matki i ich dzieci zatrzymują się, aby odpocząć i skorzystać z pomocy zaoferowanej przez wolontariuszy. Jak sam przyznaje, jako ojciec nie jest sobie w stanie wyobrazić, jak bolesnym i tragicznym wydarzeniem musi być pozostawienie swojego życia w tyle – raz na zawsze.

 

UNICEF we współpracy z Orlando Bloomem

Z tego względu aktor nieustannie zachęca swoich obserwatorów do wspierania Ukraińców.

- Podczas wizyty w Mołdawii moje serce bolało, jak nigdy dotąd. Widziałem rodziny, które po długiej podróży, z niewielką ilością rzeczy, nie wiedząc, gdzie ich podróż się skończy, przeprawiały się przez granice – wyznaje Orlando Bloom.

Na Instagramie Orlando Blooma pojawił się link do strony UNICEF, gdzie każdy, może oddać swoją osobistą "finansową cegiełkę" na rzecz ukraińskich uchodźców.