US Open 2023 - zwycięzcy 

US Open 2023 za nami. W tenisie kobiecym zwyciężczynią została Amerykanka Coco Gauff, która pokonała Białorusinkę Arynę Sabalenkę 2:6, 6:3, 6:2. Tym samym 19-letnia zawodniczka wygrała swój pierwszy turniej wielkoszlemowy. 

Reklama

Coco Gauff zwyciężczynią US Open 2023 / PAP Coco Gauff zwyciężczynią US Open 2023 / PAP

Mistrzem wśród mężczyzn został Novak Djoković, który wygrał z Daniiłem Miedwiediewem 6:3, 7:6 (5), 6:3. Rywalizacja trwała 3 godziny i 16 minut. To odpowiedź Serba po tym, jak Rosjanin wygrał z nim dwa lata temu.

Novak Djokovic zwycięzcą US Open 2023 / PAP Novak Djokovic zwycięzcą US Open 2023 / PAP

Novak Djoković zwycięzcą US Open 2023 po raz 24 

Na kortach US Open w tym roku było gorąco, a zawodnicy grali po zamkniętym dachem i przy dużej wilgotności. Zatem, by wygrać zawodnicy nie musieli jedynie być doskonali technicznie, musieli być również w doskonałej formie fizycznej.

Novak Djokovic wygrywa US Open / Unsplash Novak Djokovic wygrywa US Open / Unsplash

Tym bardziej na uznanie zasługuje wygrana Novaka Djokovića. Tenisista w końcu ma 36 lat i częściej zdarzają mu się kryzysy fizyczne niż u młodszych zawodników. Serb zaczął ostro, jakby chciał skończyć szybko z Rosjaninem i pierwszy set wygrał. W drugim widzowie przeżyli chwilę grozy, gdy sportowiec upadł na kort. Wstał jednak i grał dalej.

Trzeci set okazał się zwycięski dla Serba. Rosjanin, chociaż był cały czas motywowany przez trenera nie był w stanie przejąć inicjatywy. W ten sposób Novak Djoković wygrał US Open.

 

Novak Djokovic - nowy lider rankingu i wyrównanie rekordu

Wygrana Novaka Djokovića w US Open spowoduje, że wróci na szczyt rankingu ATP. Serb w tym sezonie zagrał w czterech finałach turniejów wielkoszlemowych, z czego w trzech wygrał. Jedynie w Wimbledonie uległ Carlosowi Alcarazowi.

Dzięki wygranej w US Open Serb ma na koncie 24 zwycięstwa w turniejach wielkoszlemowych. Co ciekawe, tyle samo wygranych osiągnęła Margaret Court. Co jednak ważniejsze, Novak Djoković nie powiedział ostatniego słowa. Pomimo "sędziwego wieku" jak na sportowca, może nas jeszcze zaskoczyć.