Novak Djokovic nie wystąpi na Austrian Open 2022? 

Novak Djokovic jest jednym z niewielu sportowców, którzy nie są zaszczepieni przeciw COVID-19. Serbski tenisista oficjalnie bojkotuje szczepienia. W związku z tym jego występ w zbliżającym się Australian Open 2022 przez wiele dni stał pod znakiem zapytania.

Reklama

Ostateczną decyzję podjął minister d.s. imigracji w Australii Alex Hawke, który anulował wizę Novaka Djokovica, co oznacza, że grozi mu deportacja. Prawnicy „Nole” co prawda zapowiada apelację, ale ostateczna decyzja zapadła w niedzielę, 16 stycznia. Sąd federalny w Australii podtrzymał decyzję o anulowanie wizy Novaka Djokovicia. 

Postawa Novaka Djokovica wywołała poruszenie w mediach na całym świecie. Przede wszystkim burzy krew w żyłach wszystkim fanom tenisa, ale też wpływa na ogólne stosunki Australii i Serbii. 

 

Novak Djokovic przeciw szczepionkom 

Jak podają zagraniczne media, Novak Djokovic kilka tygodni temu przeszedł koronawirusa i sądził, że uda mu się uniknąć australijskich restrykcji, będąc ozdrowieńcem. Tenisista przyleciał do Melbourne, jednak rząd Australii, który wprowadził na terenie kraju szeroko zakrojone restrykcje związane z pandemią koronawirusa, postanowił cofnąć wizę Serba. Tak oto Novak Djokovic wylądował w hotelu dla imigrantów i groziła mu deportacja.

Prawnicy tenisisty postanowili jednak odwołać się od decyzji australijskiego rządu, a sąd – po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów – zdecydował się uchylić decyzję. Teraz minister do spraw imigracji ponownie cofnął wizę tenisiście.

Media donoszą, że Novak Djokovic skłamał w dokumentach wizowych, podając, że nie podróżował nigdzie w ciągu ostatnich 14 dni przed przylotem do Australii. Podejrzewany jest również o to, że w czasie choroby na COVID-19 nie poddał się kwarantannie.

Czy Novak Djokovic już nigdy nie zagra w Australian Open? 

„Nole” to obecnie najlepszy tenisista świata, który aż 9-krotnie był zwycięzcą Australian Open. "Nole" jest 9-krotnym zwycięzcą Australian Open - w zeszłym sezonie wygrał w finale z Daniłem Miedwiediewem. W sumie ma na koncie 21 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych, czyli tyle samo co Roger Federer i Rafael Nadal. 

Najtrudniejsze dla Novaka Djokovica ma być jednak to, że zgodnie z obecnymi przepisami, Serb nie będzie mógł uzyskać wizy w Australii na następne trzy lata, chyba, że jego przypadek zostanie potraktowany wyjątkowo. Biorąc pod uwagę wiek tenisisty (34 lata), może to oznaczać, że Novak Djokovic już nigdy nie zagra w Australian Open.