Lisa Marie Presley nie żyje

12 stycznia 2023 roku zagraniczne media z niepokojem opisywały stan zdrowia Lisy Marie Presley. 54-letnia córka Elvisa Presleya i Priscilli Presley miała być reanimowana przez medyków w swoim domu w Calabasas z powodu ataku serca. Kilka godzin później jej matka wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że Lisa Marie Presley odeszła.

Reklama

- Z ciężkim sercem muszę podzielić się tą druzgocącą wiadomością. Moja piękna Lisa Marie nie żyje. Zmarła w wieku 54 lat. Była najbardziej namiętną, silną i kochającą kobietą, jaką znałam. W tym trudnym dla mojej rodziny czasie proszę jedynie o uszanowanie prywatności – powiedziała w oświadczeniu Priscilla Presley.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, powodem śmierci Lisy Marie Presley miał być atak serca, podobnie jak w przypadku śmierci Elvisa Presleya w 1977 roku.

Według magazynu „People” artystka miała zostać wprowadzona w sztuczną śpiączkę, a następnie podłączona do aparatury utrzymującej życie. Mimo szybkiej reakcji medyków, nie udało się jej uratować.

Kim była Lisa Marie Presley?

Lisa Marie Presley była jedyną córką Elvisa i Priscilli Presley’ów. Urodziła się 1 lutego 1968 roku w Memphis i od razu została nazwana przez media „księżniczką rock and rolla”.

- Tata zawsze budził mnie w środku nocy, usadzał na stole i prosił, żebym z nim śpiewała. Pamiętam go doskonale, był niesamowitym człowiekiem - wspominała Lisa Marie Presley w Good Morning America w 2009 roku.

 

Traumatyczna żałoba Lisy Marie Presley

Dzieciństwo Lisy wydawało się całkiem udane, aż do 1977 roku. 9-letnia Lisa Marie Presley straciła swojego ukochanego ojca. Od tego momentu codzienność nie była już taka sama. Dziewczynka nie mogła poradzić sobie z tak traumatycznym doświadczeniem. Wpadła w złe towarzystwo, buntowała się, brała narkotyki.

Priscilla Presley nie wiedziała, jak poradzić sobie z córką. Postanowiła więc wysłać ją do szkoły z internatem, ale to okazało się jedynie kolejnym strzałem w kolano. Sytuacja pogarszała się z dnia na dzień.

Przełomowym momentem dla obu kobiet okazało się jednak wstąpienie do kościoła scjentologicznego. Jak wspominała Lisa Marie Presley w rozmowie z „Playboyem”:

- Matka nie mogła ze mną już wytrzymać, bo przez kokainę potrafiłam nie spać nawet 72 godziny. Wykopała mnie do centrum scjentologicznego. Tam zaczęłam pracować z ludźmi uzależnionymi od narkotyków i to nauczyło mnie ogromnej odpowiedzialności.

Artystka, filantropka i prawdziwa „księżniczka rock and rolla”

Lisa Marie Presley odziedziczyła po ojcu talent. Jako piosenkarka nagrała trzy albumy: „To Whom It May Concern" z 2003 roku, który uzyskał złoty certyfikat za ponad 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych, a także „So What” z 2005 roku i „Storm & Grace” z 2012 roku.

Poza tym ogromną część jej życia zawodowego odgrywała filantropia. Lisa Marie Presley przez długi czas nadzorowała Fundację Charytatywną Elvisa Presleya, która pomaga bezdomnym rodzinom, oferując bezpłatne mieszkania, opiekę dzienną dla dzieci i inne usługi.

Pracowała również z organizacją Angel Network Oprah Winfrey, aby zapewnić pomoc osobom dotkniętym huraganem Katrina, oraz z Dream Factory, aby pomóc dzieciom z chorobami zagrażającymi życiu lub niepełnosprawnościami.

 

Wszystkie nieszczęśliwe miłości córki Lisy Marie Presley

Pierwsze małżeństwo Lisy Marie Presley rozpoczęło się w 1988 roku. Dziedziczka związała się wówczas z muzykiem Dannym Keoughiem. Siedem miesięcy później para przywitała na świecie pierwszego potomka – synka Benjamina -  a następnie córkę Riley. Po sześciu latach wspólnego życia nastąpił jednak bardzo szybki rozwód.

I już kilka miesięcy później dziedziczka ponownie stanęła na ślubnym kobiercu. Gdy w 1994 roku świat obiegła wiadomość o związku Lisy Marie Presley z Michaelem Jacksonem, media zawrzały. Niektórzy uważali, że „Król Popu” wykorzystywał sytuację do naprawienia wizerunku skrzywionego poprzez oskarżenia o molestowanie seksualne i pedofilię.

- Wierzyłam, że nie zrobił nic złego, że został niesłusznie oskarżony. Owszem, zaczęłam się w nim zakochiwać. Chciałam go uratować. Czułam, że mogę to zrobić – powiedziała Lisa Marie Presley w jednym z wywiadów.

W styczniu 1996 roku para złożyła jednak pozew o rozwód. I tak, cztery lata później Lisa Marie Presley zaręczyła się z urodzonym na Hawajach muzykiem Johnem Oszajcą - choć ich związek zakończył się szybko.

Właściwie zaraz po tym, gdy poznała aktora Nicolasa Cage'a na przyjęciu urodzinowym Johnny'ego Ramone w 2000 roku.

Dwa lata później para pobrała się podczas tajnej ceremonii na Hawajach w dniu 25. rocznicy śmierci Elvisa Presleya. Niecałe cztery miesiące później media poinformowały o ich rozstaniu.

- Jest mi smutno z tego powodu, ale dziś już wiem, że nigdy nie powinniśmy mówić do siebie „mężu” i „żono” – powiedziała Lisa Marie Presley w oświadczeniu wydanym przez jej publicystę, Paula Blocha.

Kolejne małżeństwo Lisy Marie Presley rozpoczęło się w 2006 roku. Tym razem jej wybrankiem był Michael Lockwood, z którym doczekała się dwóch córek, bliźniaczek - Harper i Finley. Jedenaście lat po tym wydarzeniu para zdecydowała się na rozwód.

 

Lisa Marie Presley – dzieci

Batalia sądowa pomiędzy Lisą Marią Presley a Michaelem Lockwoodem trwała przez wiele lat. Ich rozwód został sfinalizowany dopiero w 2021 roku, a w międzyczasie w mediach pojawiało wiele niepokojących informacji na ten temat.

Ujawniono m.in., że Michael Lockwood został oskarżony o pedofilię i molestowanie seksualne, a sama Lisa Marie Presley wpadła w uzależnienie od opioidowych środków przeciwbólowych i kokainy.

W tym czasie Harper i Finley trafiły pod opiekę Departamentu ds. Dzieci i Rodzin w Kalifornii, a potem w ręce Priscilli Presley. Ostatecznie Lisa Marie Presley trafiła na terapię, a sąd przywrócił jej prawo do opieki nad dziećmi.

I kiedy wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu, 12 lipca 2020 roku syn Lisy Marie Presley i Danny’ego Keougha – Benjamin – popełnił samobójstwo.

27-letni już mężczyzna miał zastrzelić się w domu, w Calabasas. Pierwsze oświadczenie od dziedziczki wypłynęło dopiero po trzech miesiącach od tego wydarzenia.

- Proszę, poczekaj na mnie moja miłości i trzymaj mnie za rękę, kiedy zostanę tu, by dalej chronić i wychowywać twoje małe siostry i być tu dla Riley. Wiem, że chciałbyś tego — napisała Lisa Marie Presley w mediach społecznościowych. 

Podobno po tym wydarzeniu Lisa Marie Presley podpisała umowę z Gallery Books. Miała "pracować nad wspomnieniami". Ostatecznie jednak nie wiadomo, czy udało jej się stworzyć zarys swojej historii.