Natalia Oreiro - ulubienica Putina i Rosji

Natalia Oreiro od lat uważa się za Rosjankę, mimo urugwajskich korzeni. W jednym z wywiadów powiedziała nawet, żaden obcokrajowiec nie jest bardziej Rosjaninem niż ona. Wojna w Ukrainie jednak zmieniła jej pogląd na państwo Władimira Putina.

Reklama

Urugwajska aktorka, piosenkarka i projektantka mody dotychczas uważała Rosję za istny raj na ziemi. Gdy zaledwie rok temu Władimir Putin zaproponował jej rosyjskie z obywatelstwo, z dumą wyrecytowała słowa przysięgi.

- To most miłość pomiędzy Rio de la Plata a Rosją. Tak się teraz czuję. Podekscytowana i wdzięczna za ten symbol braterstwa dwóch podobnych kultur. Życie dało mi wyjątkową okazję, dlatego poświęcę je temu, aby moje zobowiązanie było coraz silniejsze i coraz trwalsze. Dziękuję ludziom, którzy są częścią tej pięknej podróży – pisała na social mediach Natalia Oreiro.

I tak zadomowiła się w Rosji na dobre – przynajmniej takie można było odnieść wrażenie.

 

Natalia Oreiro przeciwko wojnie w Ukrainie

24 lutego 2022 roku Natalia Oreiro, podobnie jak każdy z nas, znalazła się w zupełnie nowej rzeczywistości – rzeczywistości bestialskiego ataku Rosji na Ukrainę. Zaledwie kilka dni później na Instagramie aktorki pojawił się post, który, mimo dużej powściągliwości, odzwierciedlał najważniejsze hasło ostatnich tygodni: „NIE dla wojny”. 

Niemal kilka dni później słynny "Zbuntowany Anioł" opuścił granice Rosji. 

Dziś aktorka stacjonuje już w Urugwaju, w którym szybko znalazła punkt zwrotny dla swojej kariery. Zaproponowano jej rolę jurorki w urugwajskim „The Voice” oraz argentyńskim „Mask Singer”.

Natalia Oreiro sprzeciwia się wojnie w Ukrainie / screenshot @nataliaoreirosoy Natalia Oreiro sprzeciwia się wojnie w Ukrainie / screenshot @nataliaoreirosoy

Od wybuchu wojny minął miesiąc. Na social mediach Natalii Oreiro co jakiś czas pojawiają się relacje, w których podkreśla, że ukraińsko-rosyjskie relacje powinny być braterskie, a nie bratobójcze.