Robert Kiyosaki o najlepszych inwestycjach na październik

W jednym z niedawnych wpisów na swoim profilu na Twitterze Robert Kiyosaki odniósł się do światowego kryzysu ekonomicznego oraz rosnących cen paliwa i żywności. Przedsiębiorca uważa w tym kontekście, że inwestorzy zwracają zbytnią uwagę na zjawiska mikroekonomiczne.

Reklama

– Dlaczego miliony muszą wyparować: ludzie zauważają zjawiska mikroekonomiczne, tj. wzrost cen żywności czy paliwa. Nie dostrzegają makroekonomii. Makroekonomia jest niewidzialna. Chrońcie się przed makroekonomią – czytamy w poście Kiyosakiego.

Zdaniem autora książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” najlepszą ochroną przeciwko zjawiskom makroekonomicznym jest mądre inwestowanie w najbardziej stabilne zasoby. Jakie? Według Kiyosakiego jest to srebro.

– Chrońcie się przed makroekonomią. Kupujcie złoto, srebro, bitcoiny. Srebro jest najlepszą inwestycją w październiku 2022. Wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup srebra za 20 dolarów… ale są ślepi – dodał przedsiębiorca.

Dlaczego srebro to najlepsza inwestycja

Kiyosaki już od kilku miesięcy prognozuje, że w obliczu galopującej inflacji, wzrostu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych oraz przepowiadanego przez niego „upadku dolara w styczniu 2023 r.” to właśnie srebro, złoto i bitcoin są najstabilniejszą inwestycją, która w przyszłości może przynieść znaczne zyski.

W swoich wpisach autor książki „Bogaty ojciec, biedny ojciec” stwierdził także, że banki centralne aktualnie nie są w stanie „naprawić inflacji”, a fundusze emerytalne zawsze inwestowały w złoto i srebro, a obecnie lokują swój kapitał także w bitcoinach.

– Kupiłem jeszcze więcej srebra. Srebro to okazja. Nie zamierzam być ofiarą zmiany polityki Amerykańskiej Rezerwy Federalnej (FED) – dodał w innym poście Kiyosaki.