Leo Messi i Cristiano Ronaldo w kampanii Louis Vuitton

Dla miłośników sportu to wydarzenie z pewnością jest jak spełnienie marzeń: Leo Messi i Cristiano Ronaldo w końcu grają do jednej bramki! Tym razem jednak skupili się na rozgrywce szachowej, prezentując tym samym kultowy kufer projektu Louis Vuitton, w którym spoczywa trofeum Mistrzostw Świata FIFA 2022.

Reklama

Warto bowiem dodać, że kampania powstała z okazji Mundialu 2022, a LV jest jednym ze sponsorów katarskich rozgrywek. 

Zdjęcia do kampanii „Zwycięstwo to stan umysłu” zrealizowała jedna z najsłynniejszych fotografek świata, Annie Leibovitz. Pomysł na sesję? Leo Messi i Cristiano Ronaldo rozgrywają partyjkę szachów - tyle że nie na tradycyjnej szachownicy, a na walizce Damiera sygnowanej charakterystycznym znakiem LV. 

Ciekawą cechą jest ułożenie także figur szachowych. Miłośnicy szachów zwrócili uwagę, że ich rozmieszczenie naśladuje to, które znamy ze słynnej rozgrywki arcymistrzów Magnusa Carlsena i Hikaru Nakamury z 2017 roku zakończonej remisem. W końcu „Zwycięstwo to stan umysłu”, prawda?

 

Kampania Louis Vuitton „Zwycięstwo to stan umysłu”

Jeśli chodzi o wymiar modowy całej kampanii, Leo Messi i Cristiano Ronaldo ubrani w ciemne, minimalistyczne swetry wpisują się w popularną w ostatnim czasie akademicką estetykę à la dark academia. 

Pomysł na stworzenie kampanii jest poniekąd kontynuacją tej, w której wzięli udział Pele, Maradona i Zinedine Zidane w 2010 roku. Z tą różnicą, że kampania sprzed lat wywołała zdecydowanie mniej kontrowersji niż ta nam współczesna... 

 

Cristiano Ronaldo i Leo Messi dla LV - komentarze fanów

Zarówno Cristiano Ronaldo, jak i Leo Messi, opublikowali na Instagramie zdjęcie z kampanii LV już 19 listopada 2022. Początkowo fani byli zachwyceni współpracą, a posty stały się jednymi z najpopularniejszych na ich profilu, aż do momentu, kiedy dom mody opublikował film zza kulis.

Okazuje się, że prawdopodobnie piłkarze wcale nie spotkali się wspólnie przed obiektywem, a wizytówka kampanii jest dziełem Photoshopa. Dlaczego? Ponieważ według fanów za kulisami nie pojawiają się ani razu w tej samej klatce.

- Tak naprawdę oni wcale nie wystąpili razem. Daliśmy się nabrać.

To fotomontaż, pewnie nawet się nie spotkali.

Oni wcale nie są tam razem!

Oczywiście, zaangażowanie ich obu do jednego zdjęcia pewnie kosztowałoby miliony - piszą na Twitterze fani piłkarzy.

Póki co ani LV, ani piłkarze, nie zabrali głosu na ten temat. Niemniej jednak musimy przyznać, że efekt finalny jest spektakularny i z pewnością stanowi dobry dodatek do trwających Mistrzostw Świata FIF w Katarze. Szkoda tylko, że same rozgrywki są bardzo kontrowersyjne, a wiele osób publicznych i instytucji oficjalnie bojkotuje Mundial 2022...