Wybory Miss World 2021 rozstrzygnięte. Korona oraz tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie przypadły tym razem 22-letniej Karolinie Bielawskiej. Łodzianka stała się tym samym dopiero drugą Polką w historii konkursu, która zdobyła to wyróżnienie. Pierwszą była Aneta Kręglicka w 1989 r.

Reklama

– Wciąż nie mogę uwierzyć, że właśnie zostałam drugą Miss Świata w historii Polski. Jestem niesamowicie dumna, że mogę przywieźć tę koronę do Polski. Nie mam słów, by wyrazić to, jak bardzo jestem wdzięczna za tę możliwość i ogrom wsparcia, jaki otrzymałam od tak wielu ludzi. Nigdy nie zaszłabym tak daleko w pojedynkę – napisała na Instagramie świeżo upieczona miss.

Finałowa uroczystość odbyła się w Puerto Rico w nocy z 16 na 17 marca. Pierwotnie gala zaplanowana była na końcówkę ubiegłego roku, ale ostatecznie przeniesiono ją ze względu na ograniczenia pandemiczne. Łącznie w 70. edycji konkursu Miss World wzięło udział 40 kobiet z całego świata. Podczas finałowej ceremonii wszystkie kandydatki przeszły po scenie ze świecami w ramach gestu solidarności z Ukrainą.

Kim jest Karolina Bielawska, Miss World 2021

Karolina Bielawska urodziła się w Łodzi w 1999 r. Obecnie jest na studiach magisterskich z zarządzania na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechniki Łódzkiej. W 2019 r. zdobyła tytuł Miss Polonia. W przyszłości chciałaby przejść na studia doktorskie i zostać mówczynią motywacyjną. 

Na co dzień Karolina pracuje jako modelka, lubi pływać, nurkować i grać w tenisa. Działa też społecznie i charytatywnie. Jej projekt „Zupa Na Pietrynie” zapewnia stałą pomoc osobom w kryzysie bezdomności i walczy z wykluczeniem społecznym. W każdą niedzielę wolontariusze organizacji zapewniają ciepłe posiłki, paczki żywnościowe, napoje, odzież, maski, porady prawne i profesjonalną pomoc medyczną prawie 300 potrzebującym w Łodzi.

O konkursie Miss World

Konkurs Miss World powstał w 1951 r. w Wielkiej Brytanii i jest to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs piękności na świecie. Co roku biorą w nim udział reprezentantki ponad 100 krajów. Jego najważniejszym aspektem jest jednak działalność charytatywna i pomoc humanitarna. Organizacja Miss World zebrała w swojej historii ponad 320 mln dolarów na pomoc dzieciom z nieuprzywilejowanych środowisk.

– Kiedy usłyszałam swoje imię, byłam zszokowana, nadal nie mogę w to uwierzyć. Mam zaszczyt nosić koronę Miss World i nie mogę się doczekać, aż zabiorę się do pracy – powiedziała zaraz po zwycięstwie Karolina Bielawska.