Mila Kunis przypomina dzieciom o ukraińskim pochodzeniu

- Nie mówię po ukraińsku – przyznaje Mila Kunis w wywiadzie „Who’s Talking Chril Wallace”. Aktorka poinformowała, że kiedy wychowywała się w Ukrainie, te tereny należały jeszcze wówczas do ZSRR, gdzie posługiwano się językiem rosyjskim. Dziś przypomina swoim dzieciom o ukraińskim dziedzictwie.

Reklama

- Moje dzieci rozumieją rosyjski. Rozmawiam po rosyjsku z rodzicami. Pomyślałam sobie, że dobrze znać drugi język. To wszystko, o czym pomyślałam to to, że dobrze znać drugi język. Nigdy nie sądziłam, że z kulturowego punktu widzenia ważne jest, by moje dzieci wiedziały, skąd dokładnie pochodzą. Nigdy nie przyszło mi to namyśl aż do dziś – wyznaje Mila Kunis.

Mila Kunis opowiedziała także o rozmowie, którą wraz z mężem – Ashtonem Kutcherem – postanowiła przeprowadzić ze swoimi dziećmi. Jak przyznaje, nigdy wcześniej nie sądziła, że kultura kraju, z którego pochodzi, może mieć tak duże znaczenie.

- Pewnego dnia zwróciliśmy się do naszych dzieci i powiedzieliśmy im: „Jesteście w połowie Ukraińcami, a w połowie Amerykanami”. W jednym momencie ta sprawa stała się dla nich oczywista. Odpowiedziały: „Rozumiem, mamo” – opowiada Mila Kunis.

Aktorka zaznaczyła przy tym, że każdy z nas powinien znać swoje pochodzenie. Według niej posiadanie we krwi wielu kultur jest niesamowite, bo dzięki temu stajemy się wyjątkowi.

- Nie chodzi o to, żebyśmy wszyscy byli tacy sami. Nie o to chodzi ani w społeczności, ani w rozwoju. Właśnie dlatego chcieliśmy bardzo szybko przypomnieć naszym dzieciom o tym, kim są – wyznaje aktorka w rozmowie „Who’s Talking Chril Wallace”.

 

Mila Kunis i Ashton Kutcher wspierają Ukraińców

Na początku marca 2022 roku Mila Kunis i Ashton Kutcher zorganizowali zbiórkę pieniędzy na rzecz pomocy Ukraińcom za pośrednictwem GoFundMe. Aktorom udało się zebrać 35 milionów dolarów.

- Jesteśmy wdzięczni za tak wielkie wsparcie. I choć jest to dalekie od rozwiązania problemu, nasz wspólny wysiłek zapewni nieco łagodniejszy byt wielu osobom, które starają się pójść naprzód w niepewnej przyszłości – napisała na Instagramie Mila Kunis.