Arabia Saudyjska chce ściągnąć do siebie Leo Messiego

Przejście Cristiano Ronaldo do saudyjskiego klubu Al-Nassr było jednym z największych wydarzeń sportowych przełomu 2022 i 2023 r. Portugalczyk za rok gry dla swojego nowego zespołu otrzyma wynagrodzenie w wysokości 200 mln dolarów rocznie, a całkowita wartość jego kontraktu może sięgnąć nawet 1,5 mld dolarów!

Reklama

Według hiszpańskiego dziennika sportowego „Mundo Deportivo” obecnie Saudyjczycy mają na swoim celowniku także inną supergwiazdę światowego futbolu, świeżo upieczonego mistrza świata Leo Messiego.

„Arabia Saudyjska jest zdeterminowana. Chce Messiego w swojej lidze. Oferta przyjdzie. Piłka znajdzie się wtedy po stronie Argentyńczyka" – pisze „Mundo Deportivo”.

Dziennik poinformował także, że 35-letni Argentyńczyk miałby zagrać w klubie Al-Hilal, uważanym za największego rywala Al-Nassr, w którym gra Ronaldo. Sprawie dodatkowej pikanterii dodaje także fakt, że Saudyjczycy chcieliby zaoferować Messiemu niebotyczny kontrakt opiewający na kwotę 300 mln dolarów za rok gry. O 100 milionów więcej niż CR7.

Gdyby te doniesienia rzeczywiście stały się faktem, byłaby to kolejna odsłona wielkiej rywalizacji między Messim a Ronaldo, którą przez całe swojej kariery obaj zawodnicy toczyli w piłce reprezentacyjnej oraz przez wiele lat w hiszpańskiej ekstraklasie. Jednocześnie rywalizacja ta napędzałaby kampanię Arabii Saudyjskiej na rzecz organizacji mistrzostw świata w 2030 roku.

Czy Messi zagra w Arabii Saudyjskiej?

„Mundo Deportivo” w swoich doniesieniach powołuje się także na rozmowę z katarskim kierowcą rajdowym Nasserem Al-Attiyahem, którego zdaniem Messi na pewno zagra w Arabii Saudyjskiej.

– Messiemu trudno będzie wrócić do Barcelony. PSG ma bardzo silną pozycję, dobry bilans i bardzo jasny plan. Z tego, co teraz widzę, to samo oferuje Al-Nassr, który pozyskał Cristiano Ronaldo za szaloną kwotę. Jestem pewien, że Messi, za kilka miesięcy zmieni klub i też przeniesie się do Arabii Saudyjskiej – powiedział Al-Attiyah w rozmowie z „Mundo Deportivo”.

Tezę tę może potwierdzać także fakt, że Messi od kilkunastu miesięcy jest ambasadorem turystycznym Arabii Saudyjskiej. M.in. w maju 2022 r. Argentyńczyk opublikował na swoim Instagramie sielskie zdjęcie z jachtu na Morzu Czerwonym, sponsorowane przez Visit Saudi, spółkę podlegającą krajowemu ministerstwu turystyki.

Piłkarz kilkukrotnie pojawiał się także publicznie w towarzystwie ważnych przedstawicieli saudyjskiego resortu turystyki, m.in. księcia Haify Al-Sauda.