Martyna Wojciechowska na szycie „World’s Most Admired”

„World’s Most Admired” to projekt przygotowany przez międzynarodową agencję badawczą YouGov. Jego celem jest wyodrębnienie najbardziej podziwianych ludzi na świecie. Analizy przeprowadzone w 38 krajach postawiły na piedestale 20 osób z danego kraju i ze świata – w tym dziesięć kobiet oraz dziesięciu mężczyzn. Martyna Wojciechowska okazała się bezkonkurencyjna.

Reklama

- Dziękuję za wyróżnienie! Jestem zaskoczona i bardzo wzruszona, szczególnie, że grono laureatek jest onieśmielające. W takich chwilach czuję, że to, co robię przez ostatnie 25 lat, ma sens nie tylko dla mnie, ale też dla innych – czytamy na Instagramie Martyny Wojciechowskiej.

Pierwsze miejsce w polskim rankingu „World’s Most Admired” to z pewnością ogromne wyróżnienie. Słynna podróżniczka i prowadząca program „Kobieta na Krańcu Świata” od lat aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i inspiruje wiele Polek.

Jak sama o sobie mówi, czuje się ambasadorką wszystkich kobiet, które łączą uniwersalne wartości.

- Wierzę, że „Niemożliwe Nie Istnieje” oraz że „Nawet najdłuższa Podróż zaczyna się od jednego kroku”. To drugie wytatuowałam sobie na przedramieniu – pisze o sobie Martyna Wojciechowska na stronie martyna.pl

Najbardziej podziwiane kobiety w Polsce

Drugie miejsce w tegorocznym rankingu zajęła tenisistka Iga Świątek, która ma na swoim koncie m.in. złoty medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży, zwycięstwo na French Open 2020 oraz tytuł pierwszej polskiej zwyciężczyni turnieju wielkoszlemowego w grze pojedynczej.

Iga Świątek rozpoczęła swoją karierę już jako 16-latka i do dziś uważana jest za jedną z najlepiej rokujących polskich tenisistek.

Trzecie miejsce w rankingu „World’s Most Admired” należy natomiast do działaczki humanitarnej i założycielki Polskiej Agencji HumanitarnejJaniny Ochojskiej.

W międzynarodowym plebiscycie „World’s Most Admired” znalazły się także Królowa Elżbieta II, Angelina Jolie czy Angela Merkel.