MacKenzie Scott oddaje fundacji charytatywnej luksusowe wille 

MacKenzie Scott to jedna z najbogatszych kobiet na świecie. Była żona Jeffa Bezosa nie przeznacza jednak swoich pieniędzy na wygody, które moglibyśmy kojarzyć z definicją luksusowego życia. Znaczna część środków trafia bowiem w ręce organizacji charytatywnych.

Reklama

Szacuje się, że jak do tej pory MacKenzie Scott przekazała na cele charytatywne 12 miliardów dolarów.

- Ilość pieniędzy przechodząca z rąk do rąk nie definiuje filantropii. Robią to intencja i wysiłek. Jeśli zauważymy, co mają ze sobą wspólnego, będzie ich więcej – pisze MacKenzie Scott w eseju „No Dollar Sign This Time.

Tym razem była żona Jeffa Bezosa zdecydowała się oddać dwie luksusowe wille w Beverly Hills w ręce organizacji non-profit California Community Foundation. Ich łączna wartość to ok. 55 milionów dolarów.

Luksusowe wille MacKenzie Scott na sprzedaż

Wille, o których mowa, były niegdyś wspólną inwestycją Jeffa Bezosa i MacKenzie Scott. Po rozwodzie trafiły jednak w ręce filantropki. Obie położone są przy North Alpine Drive w Beverly Hills.

Pierwsza  została zakupiona w 2017 roku za 24,45 mln dolarów. Rezydencja stworzona w stylu hacjendy o powierzchni 1115 m kw składa się z siedmiu sypialni i siedmiu łazienek

Znajdujący się na tej samej ulicy drugi dom, tym razem w stylu ranczo, ma 418 m kw i został zakupiony w tym samym roku za 12,9 mln dolarów. Obie posiadłości otaczają baseny, korty tenisowe i masywne drzewa zapewniające prywatność.

Jak informuje California Community Foundation 90 proc. zysków ze sprzedaży zostanie przekazane na „przystępne dotacje mieszkaniowe”, natomiast pozostałe fundusze „ na rzecz emigrantów z całego świata, którzy mieszkają w hrabstwie Los Angeles”.