Dominika Kulczyk najbogatszą Polką 2022 

Kto otwiera listę 50 najbogatszych Polek 2022 według tygodnika „Wprost”? Pierwsze miejsce zdecydowanie należy do Dominiki Kulczyk, której majątek wyceniany jest obecnie na ponad 9 mld zł. Polska filantropka i bizneswoman zarobiła w tym roku kolejne 700 mln zł, a to za sprawą m.in. kursu akcji Polenergii, których wartość podskoczyła w ciągu ostatnich miesięcy o kilkanaście procent.

Reklama

Drugie miejsce na podium należy do Barbary Komorowskiej – właścicielki m.in. słynnej marki jogurtów Bakoma. Majątek królowej branży spożywczej w Polsce wynosi obecnie 2,2 mld zł.

Natomiast trzecią najbogatszą Polką 2022 jest Małgorzata Adamkiewicz – doskonała bizneswoman i endokrynolożka, która stworzyła Adamed – jedną z największych firm farmaceutycznych w Polsce. Jej majątek w 2022 roku wyliczono na 2 mld zł.

 

 

Grażyna Kulczyk, Katarzyna Frank-Niemczycka i Teresa Mokrysz  - najbogatsze Polki 2022 

Na liście 50 najbogatszych Polek 2022 pojawiło się kilka weteranek rankingu – Grażyna Kulczyk z fortuną 1,9 mld zł zajęła czwarte miejsce, a tuż za nią uplasowała się Katarzyna Frank-Niemczycka z majątek o wartości 1,1 mld zł.

Szóste miejsce zajęła właścicielka marki Mokate Teresa Mokrysz z majątkiem 1,1 mld zł, a siódma pozycja w rankingu należy do Urszuli Siecińskiej ze spółki Suempol, która jest jedną największych producentów łososia w Europie. Tu za nią uplasowała się Elżbieta Kaczmarek – współwłaścicielka gigantycznej spółki meblarskiej, która pracuje dla Ikei. Na dziewiątym miejscu znajduje się Zyta Olszewska z Farmacolu, a pierwszą dziesiątkę zamyka Anna Podniesińska, która rozwijała w Polsce m.in. markę Bata, DHL i agencję reklamową Ogilvy&Mather.

Lista 10 najbogatszych Polek 2022:

1. Dominika Kulczyk - 9 mld zł
2. Barbara Komorowska z rodziną - 2,2 mld zł
3. Małgorzata Adamkiewicz - 2 mld zł
4. Grażyna Kulczyk - 1,9 mld zł
5. Katarzyna Frank-Niemczycka - 1,1 mld zł
6. Teresa Mokrysz - 1,1 mld zł
7. Urszula Siecińska - 933 mln zł
8. Elżbieta Kaczmarek - 900 mln zł
9. Zyta Olszewska - 900 mln zł
10. Anna Podniesińska - 890 mln zł
 

 

Co ciekawe, tygodnik Wprost zaznacza, że fortuny polskich bizneswoman rosną z roku na rok, co sprawia, że poprzeczka, by pojawić się na liście jest coraz wyższa.

63 mln zł to minimum, które trzeba było zgromadzić, by w ogóle pojawić się na liście 50 najbogatszych Polek 2022.

Czasopismo dodaje również, że w tym roku padł rekord, bo polskie kobiety biznesu zgromadziły rekordowe 31 mld zł majątku, czyli o cały miliard więcej niż rok wcześniej i najwięcej w historii całego zestawienia.